אתמול פרסמה חברת המחקר האמריקאית ChangeWave (מקבוצת The 451) מחקר חדש שערכה בקרב למעלה מ-4,000 משתמשים במטרה לבדוק את תדמיתן של מערכות הפעלה סלולאריות שונות בקרב רוכשים פוטנציאליים ואלו שכבר רכשו.

כצפוי, גילה המחקר, ש-89% מנשאליו היו אמריקנים, שבקרב אלו המתכוונים לקנות בתוך 90 יום סמארטפון שיעור הפוזלים לכיוון iOS ומכשיר האייפון הוא הגבוה ביותר – 46% – בעוד גוגל מדשדשת מאחוריה עם 32% ובלאקברי נשרכת הרחק מאחור עם 4% בלבד. כאשר נשאלו הנסקרים האם שירות ה-iCloud החדש, המאפשר סנכרון בין מכשירי iDevice לענן ולמכשירים אחרים תוצרת החברה, מעלה את הסיכויים שיקנו מוצרי אפל בעתיד, ענו 29% מאלו שכבר מחזיקים ברשותם מכשירים כאלה כי השירות החדש אכן מעלה את הסיכוי שירכשו מוצרים נוספים של אפל. בקרב אלו שאין ברשותם מכשיר של אפל, ענו רק 13% כי השירות מעלה את הסיכוי שירכשו מוצרים כאלה.

אך התוצאה המעניינת ביותר היתה בסקר שביעות הרצון: כאשר נשאלו המשתמשים האם הם מרוצים ממערכת ההפעלה הסלולארית שברשותם ענו 70% מבעלי האייפון כי הם "מאוד מרוצים", בעוד שיעור ה"מאוד מרוצים" בקרב בעלי אנדרואידים למיניהם עמד על 50%, ובין בעלי מכשירי Windows רק 27% "מרוצים מאוד". עם זאת, כאשר פולג הנתון אודות Windows על מנת לשקף את הפיצול בין דורותיה השונים, התקבל נתון מפתיע: בעוד רק 14% ממשתמשי Windows Mobile מרוצים מאוד, שיעור שביעות הרצון של משתמשי Windows Phone גבוה בהרבה – 57% מהם "מרוצים מאוד". במלים אחרות: משתמשי Windows Phone 7 מרוצים מהמערכת יותר מאשר משתמשי Android, למרות הביקורות על בוסריותה והציפייה לעדכון ה-Mango הצפוי לצאת בחודשים הקרובים.

קרא עוד:  אפל נגד האיחוד האירופי: "מטען סטנדרטי לכל המכשירים יפגע בתעשייה"

כמובן שאין משמעות הנתונים כי מייקרוסופט יכולה לנוח על זרי הדפנה. מערכת ההפעלה החדשה שלה עדיין נאבקת בנתוני מכירות לא מעודדים ובחוסר מוכנות מצד רבים – בייחוד ספקיות סלולאר – לתת לה הזדמנות שווה. אך בקרוב צפוי לצאת דור חדש של מכשירי WP7, בהשתתפות מספר יוצא דופן של כ-10 יצרניות הכוללות ביניהן את שלוש הגדולות בעולם (נוקיה, סמסונג ו-LG), כך שהקרב בין גוגל לאפל צפוי להתקרר מעט בעוד שתיהן יחד יחממו מנועים מול מייקרוסופט. (מקור)