סטיב ווזניאק, המוכר בכינוי Woz, מי שהיה אחד ממייסדי אפל ונמנה מאחד מעריציה האדוקים לא פוחד לומר את שלו על ולתת ביקורת על מכשירי ה-iOS וכבר אמר בעבר כי האייפון נמצא מעט מאחור, ירד על סירי ודיבר בגנותה בכל הקשור למלחמת הפטנטים.

כעת ווזניאק התראיין ל-Wired, שם דיבר על כמה ענייני אפל השונים והשתעשע ברעיון מהפכני: “אין שום דבר שישאיר את אפל מחוץ לשוק האנדרואיד אם תבחר לייצר מכשיר משני”, אמר. “אנחנו יכולים להתחרות בשוק זה טוב מאוד. אנשים אוהבים את הסגנון שלנו והעיצוב של המכשירים בהשוואה למכשירי האנדרואיד האחרים. אנחנו יכולים לשחק בשתי הזירות באותו הזמן.”

במילים פשוטות, אפל יכולה להמשיך ולייצר את מכשירי ה-iOS, אך במקביל לפנות לפלחי שוק נוספים ולייצר מכשירים מבוססי אנדרואיד. למרות שמערכת האנדרואיד היא בקוד פתוח, גם אם אפל שוקלת צעד שכזה היא תידרש לקבל את אישורה של גוגל, זאת על מנת לקבל רישיון אשר יכלול את חנות האפליקציות וחבילת היישומים של גוגל.

ועדיין, אנחנו לא מאמינים שאי פעם אפל תעשה צעד שכזה, למרות שלדעתנו זה רק יכול להועיל עבורה.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.