מה יגרום לכם להחליף את מכשריכם? חברת ecoATM פרסמה סקר שנערך בקרב 1,050 בעלי טלפונים חכמים בני 18 ומעלה, העוסק בהחלפת מכשיר הטלפון בחדש, במעבר לחברה המתחרה, ובסיבות השונות. כשנשאלו המשתתפים לסיבה שתגרום להם להחליף את מכשירם ב-Galaxy S6 החדש, 22% ענו שיישקלו זאת אם מחירו ירד ו-26% ענו שאין סיבה שתגרום להם להחליף את המכשיר הנוכחי שלהם ב-Galaxy S6.

בנוסף, נשאלו בעלי מכשירי ה-iPhone מה היה גורם להם לעבור למכשיר של סמסונג: על פי המחקר, 24% היו עושים זאת אם היו מציעים להם החלפה בחינם (ברור), כאשר 16% היו עושים זאת אם מכשירי סמסונג היו מוצעים להם במחירים נמוכים יותר. אם נשים את סוגיית המחיר בצד, 21% היו מחליפים את ה-iPhone שלהם במכשיר סמסונג מכיוון שיש להם חיי סוללה ארוכים יותר, 18% היו עושים את ההחלפה בשל גודל המסך הגדול יותר, ו-3% היו עושים את המעבר מ-iPhone לסמסונג אם יותר מפורסמים היו מסתובבים עם מכשירי סמסונג, וכמובן שיש גם את הצד הזה: 16% לא היו מחליפים את ה-iPhone שלהם במכשיר סמסונג בשום תנאי.

כשנשאלו בעלי ה-iPhone מה מונע מהם להחליף לכל מכשיר אחר, רבע מהמשתתפים ענו שהעובדה שלחברים ולמשפחה שלהם יש מכשיר iPhone תמנע מהם להחליף אותו, כ-21% נשארים עם המכשיר בגלל התכונות הטובות שבו, ו-19% טוענים שהם משתמשים רק במכשירי אפל.

בשאלה נוספת נשאלו מה היה גורם להם לרכוש מכשיר חדש. 38% ירכשו מכשיר חדש רק לאחר שהחוזה בן השנתיים עם חברת הסלולר יגיע לסופו, כאשר 23% יחליפו מכשיר רק כאשר המכשיר הנוכחי שלהם יתקלקל או יישבר. בהמשך, 16% טוענים כי ירכשו מכשיר חדש כחצי שנה לאחר השקתו, בשעה ש-13% ירכשו מכשיר חדש כחודש לאחר ההשקה. 6% ירכשו מכשיר חדש ביום השקתו ו-4% ירכשו מכשיר חדש בהזמנה מוקדמת.

מנתונים אלו ניתן להסיק ש-61% יחליפו את המכשיר רק כאשר זה יהיה הכרחי, מה שאומר שרוב המשתתפים מרוצים מהמכשיר שברשותם או שהם כבולים לחבילת תקשורת במפעילת הסלולר.