אם גם אתם נהנים לטוס בטיסות ארוכות בזמן שאתם משחקים בטאבלט או עובדים במחשב הנייד, סביר להניח שבקרוב לא תוכלו לעשות זאת בטיסות שנוחתות באחד מנמלי התעופה בארצות הברית. לפני כחודשיים אסר ממשל טראמפ על הכנסה של טאבלטים או מחשבים ניידים לתא הנוסעים בטיסות ממדינות ערב לארה"ב עקב חשש מפיגועי טרור, וכעת דיווחים רבים טוענים כי החרם הזה יתרחב בקרוב לכלל הטיסות שנוחתות בארה"ב.

העיתון Wall Street Journal מדווח כי בכירים בארצות הברית ובאיחוד האירופי מדברים בימים אלה על הרחבת איסור הנשיאה של מכשירים אלקטרוניים בטיסות, כאשר דובר באיחוד אמר כי הצדדים החליטו "להעצים את הדיונים" בימים האחרונים. למרות שהחלטה סופית לא נתקבלה, היא ככל הנראה "נשקלת בכובד ראש".

כפי שניתן לצפות, ארה"ב היא זו שדוחפת את העניין, כאשר נציגים באירופה ביקשו לראות עדויות נוספות לאיומי טרור ספציפיים שמצדיקים צעד כזה. לפי הדיווחים, אחד התרחישים שמפחידים בעיקר את ארה"ב הוא "פצצת אייפד" – פצצה שמוטמנת בתוך גוף של מכשיר אייפד (iPad) של חברת אפל (Apple), כך שהוא נראה כמו הדבר האמיתי.

אם אכן יורחב החרם, גורמים מעריכים כי אנשים רבים לא ירצו להפקיד את המכשירים היקרים שלהם בידי עובדי הסבלות שאחראים על המזוודות שהולכות לתא המטען, מה שככל הנראה יוביל לירידה בטיסות ובענף התיירות כולו.