הטרנד האופנתי של תעשיית הסלולר בשנים האחרונות הוא מסכים גדולים ככל האפשר, אך אם חשקה נפשכם דווקא במכשיר זערורי ליצרנית Zanco יש מה להציע. ה-Tiny T1, הזמין כעת להזמנה מוקדמת דרך קמפיין גיוס המונים ב-Kickstarter, הוא לטענת החברה מכשיר הטלפון הסלולרי הקטן ביותר בעולם.

למרות ממדיו הזעירים (גובה של כ-4.5 סנטימטרים, רוחב של כש-2 סנטימטרים ועובי של מעט יותר מסנטימטר אחד), מדובר במכשיר טלפון לכל דבר ועניין המסוגל להוציא ולקבל שיחות, וגם לשלוח הודעות SMS. המסך, מסוג OLED, מתהדר ברזולוציה של 64X32 פיקסלים, וזיכרון המכשיר מסוגל לשמור על 300 אנשי קשר ו-50 הודעות הטקסט האחרונות שהתקבלו.

The Zanco tiny t1 fits perfectly in your tiny jeans pocket

החיסרון העיקרי הוא ככל הנראה העובדה שהמכשיר תומך ברשתות סלולר מהדור השני בלבד. רשתות אלו הולכות ונעלמות בחלק ממדינות העולם, ובאוסטרליה ויפן לדוגמא כבר אינן קיימות כלל. זה אומר שה-Tiny T1 הוא כנראה לא המכשיר האידיאלי לנסיעות, שכן אין אפשרות להבטיח שבמדינה אליה תגיעו תצליחו להתחבר לרשת סלולר פעילה.

אולם לפחות בישראל לא אמורה להיות בעיה (סלקום ופרטנר עדיין מפעילות רשתות GSM בדור השני), ומחירו של מכשיר יחיד בהזמנה במסגרת קמפיין ה-Kickstarter הוא מעט פחות מ-50 דולרים כולל דמי המשלוח.