וודאי לא פעם נתקעתם עם סלולרי ששבק חיים בשל סוללה שהתרוקנה, וכחוק מרפי הייתם זקוקים לו יותר מהכל. אנחנו לא מדברים על עוד כמה דקות בפייסבוק או לבדוק מיילים, אלא על מקרים דחופים ולא צפויים כמו הוצאת שיחה חשובה, שליחת הודעה או איתור כתובת במפה. פרויקט חדש בקיקסטרטר מנסה לתת פתרון בדיוק בשביל זה – הכירו את Fuel (דלק), מטען החירום הקטן ביותר בעולם.

מדובר במטען קטן מימדים המיועד למצבי חירום מיוחדים, כאלה שאתם זקוקים לסלולרי יותר מכהכל. מידותיו 3.3 ס”מ על 2.2 ס”מ ומסוגל להיתפס במחזיק המפתחות בלי לתפוס יותר מידי מקום. הוא כולל סוללה בעלת הספק של 220 מיל-אמפר בלבד, שלדברי היצרן מסוגלת לספק כ-20 עד 30 דקות שיחה, ומספר שעות המתנה של מכשיר ממוצע. כאמור, הוא לא מיועד לשימוש לזמן ממושך אלא רק לחירום.

ה-Fule משתמש בחיבור ה-microUSB הסטנדרטי להטענה ומתאים כמעט לכל סלולרי פרט למכשירי אפל, אם כי מתוכננת גרסה מותאמת בהמשך. הוא נטען בחיבור לכל שקע USB סטנדרטי והסוללה מסוגלת לפעול עד ל-500 מחזורי טעינה.

באופן לא מפתיע, הפרויקט קבע מטרה של $20,000, וכבר בעת כתיבת שורות אלה הוא הגיע לסכום מעל $25,000 כך שהפרויקט יוצא לפועל. מחירו של המטען צפוי לעמוד סביב $25, אולם למשקיעים בקיקסטרטר יוכלו לקבלו כבר בסכום ההתחלתי של $15. למרות ששוב בדומה לפרויקטים אחרים בקיקסטרטר (כדוגמת MiiPC) נראה כי הם מנצלים את הבמה לפרסום וקצת כסף, היצרן אומר כי הם זקוקים למשקיעים כדי לרכוש מכונות ייצור ולבצע הסמכות הרגולציה העולמיות. עוד על Fuel, בעמוד הפרויקט בקיקסטרטר.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.