בזמן שיצרניות טכנולוגיה השונות כמו אפל וסמסונג מקדמות את טכנולוגיית התשלומים האלקטרוניים שלהם באמצעות שבב ה-NFC שמוטמע במכשיריהן, ארגון ה-SD Association, שקובע את תקני כרטיסי הזיכרון מתצורת SD, מציע חלופה שמסוגלת לעבוד בכל מכשיר שיש לו חריץ הרחבת זיכרון microSD.

הטכנולוגיה הזו מכונה על ידי הארגון SmartSD, והיא מכילה אלמנט אבטחה בשם Host Card Emulation, טכנולוגיה שהוצגה עוד ב-2013 אך רק כעת מנסים להוציאה אל הפועל. אלמנט האבטחה הזה מסוגל ליצור עותקים דיגיטליים של כרטיסי האשראי שלכם בטלפון, בדומה לשירותי Google Wallet ו-Android Pay ולשמור הכל בצורה מאובטחת ומוצפנת.

הכרטיס אכן משתמש בשבב NFC, אבל בכזה שמוטמע בכל סמארטפון, ולכן לא צריך עבור כך חומרה מיוחדת כדי להצפין את המידע ולשמור עליו בטוח. בנוסף יכול לשמש הכרטיס כאמצעי אבטחה לאימות בטכנולוגיית FIDO. אלא שהמטרה של ארגון ה-SD ביצירת הכרטיס החכם היא מעבר לשירות תשלומים אלקטרוני: SmartSD אמור להיות שחקן בטכנולוגיית ה"אינטרנט של הדברים", שמחברת את כל המכשירים בבית לכדי מערכת חכמה אחת.

הארגון מנסה כעת לגייס תמיכה ומשקיעים בכרטיס החדש, כך שייקח עוד זמן עד שהוא ייצא רשמית לשוק. למרות זאת, ניתן לראות הדגמה שלו בכנס MWC המתקיים בברצלונה בימים אלה ולקרוא עליו מידע נוסף באתר החברה.