טעינה אלחוטית היא לא מושג חדש בתחום הטלפונים החכמים ובשנים האחרונות ישנם כמה דגמים שתומכים בתקן הטעינה האלחוטית הנפוץ – Qi. אפל (Apple) יצרו לאחרונה שיח מחודש סביב הטעינה האלחוטית, כשהכריזו על מכשיריהם החדשים התומכים בטעינה מסוג זה. מתברר שתוכלו לנצל את היכולת הזאת בסיטואציות רבות, הנה כמה רעיונות.

הרכב נוסע, המכשיר נטען

חשבתם פעם היכן אתם מרבים לטעון את המכשיר שלכם? בנהיגה, כמובן. יצרני הרכבים מציידים את הדגמים החדשים באיבזור אלקטרוני עשיר, כשמגמה בולטת היא הוספה של מטענים אלחוטיים בסביבת הנהג.

כך ניתן להניח את המכשיר במקום ייעודי שהוקצה לו ברכב והוא ייטען במהלך הנסיעה, ללא הסכנה בחיבור מדוייק של מחברים עדינים בעת נהיגה. יכולות תקשורת אחרות, כמו בלוטות', יאפשרו לכם לסנכרן את המכשיר עם מערכת המולטימדיה של הרכב וליהנות ממוזיקה, מקיום שיחות טלפון ועוד יכולות, כל זאת מבלי לסיים את הנסיעה עם סוללה ריקה.

מניחים את המכשיר סמוך למסך המחשב

לרוב, אנו נוהגים לחבר את המכשיר לטעינה בעת שאנו נמצאים במקום אחד לזמן ממושך. בעידן הנוכחי, אנו ממוצאים את עצמנו שעות רבות מול מסך המחשב, וסמסונג (Samsung), המייצרת גם מסכי מחשב, החליטה לקחת את המושכות.

ב-2015 הכריזה החברה על סדרת מסכים הכוללים תושבת שעליה ניתן להטעין את המכשיר אלחוטית. מאז הציגו יצרנים נוספים יכולות דומות, אך אין ספק שיש להתרגל היכן להניח את הטלפון החכם בכל עבודה עם המחשב.

קרא עוד:  לא צריכים טובות: FBI הצליח לפרוץ למכשיר iPhone 11 Pro

https://youtu.be/D_uNw-ueAZM

גם מארז המחשב מסוגל להטעין אלחוטית

בדומה לחשיבה לפיה אנשים ירצו להטעין את המכשיר שלהם בעת עבודה מול המחשב, מציגה חברת Be Quiet! מארז מחשב הכולל, בחלקו העליון, משטח טעינה אלחוטי. בהנחה שאתם מחזיקים במכשיר סלולרי התומך בטעינה אלחוטית, כל שתצטרכו לעשות הוא להניח את המכשיר בראש מארז המחשב כשתרצו להטעין אותו. בעניין הנוחות, זה כבר תלוי היכן תחליטו למקם את המארז.

שימו את המכשיר על השידה, הוא כבר ייטען

מנורות שולחן, מנורות ריצפה ושידות. לא, זו לא רשימת מלאי של חנות רהיטים, אלא רהיטים הכוללים משטחי טעינה אלחוטיים אותם ניתן לרכוש באיקאה. טכנולוגיית הטעינה האלחוטית, יחד עם העיצוב הייחודי של הרהיטים, הופכים את הרהיטים הללו לאטרקטיביים במיוחד. כל שתצטרכו לעשות כשתחזרו מהעבודה זה להניח את המכשיר על השולחן – הוא כבר ייטען מעצמו.

סוללת גיבוי שתטען את המכשיר אלחוטית

עם השימושים הנרחבים שלנו בטלפונים החכמים, חלקנו מוצאים עצמם פעמים רבות עם סוללה ריקה כבר באמצע היום. סוללות הגיבוי הן פתרון וותיק. פשוט טוענים אותן מראש ובעת הצורך טוענים איתן את המכשירים עם הסוללה החלשה.

סוללות שכאלה כוללות, גם הן, טכנולוגיה לטעינה אלחוטית ובכך הופך השימוש בהן לקל ומהנה. מבלי הצורך לסחוב כבלי טעינה שונים, פשוט מניחים את הטלפון החכם על סוללת הגיבוי וזו תחל לטעון אותו.

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.