לאחר שהוציא לפועל את האפשרות לשלם עבור ספק ותשתית ביחד, ממשיך משרד התקשורת לשלב הבא ברפורמת השוק הסיטונאי – היכולת לאפשר לחברות אחרות להציע חבילות אינטרנט על גבי התשתיות הקיימות של חברות בזק והוט. משמעות הדבר היא שאמנם קיימות כרגע שתי דרכים פיזיות להתחבר לאינטרנט, שנמצאות בשליטת שתי חברות בלבד, אך בדומה לשוק הסלולרי, חברות נוספות יוכלו לשמש מפעילות אינטרנט וירטואליות, "לשכור" מבזק או מהוט את השימוש בתשתית ולהציע לצרכן חבילות אוטונומיות משלהן.

השימוש בתשתיות יאפשר בין היתר החכרה של פרישת סיבים, פרישת קווי תקשורת תוך שימוש ברשת עילית, קנים וגובים תת קרקעיים. ‏כך למעשה יוכלו ספקי תקשורת ‏להשתמש‏ בתשתיות‏ אזרחיות‏ קיימות ‏כדי‏ לפרוש‏ תשתיות‏ תקשורת‏ עצמאיות מבלי שייאלצו לבצע עבודות חפירה יקרות שידרשו מהן השקעה כספית לא קטנה, העלולה לעכב או למנוע את כניסתם לתחרות. ההחלטה אף תמנע אי נוחות מהציבור שעלול להיפגע מעבודות תשתית כאלו.

מנכ"ל‏ משרד‏ התקשורת‏ שלמה ‏פילבר אמר: ‏"לצד ההצלחה ביישום חלקה הראשון של רפורמת ‏השוק ‏הסיטונאי, ‏שהביא ‏למעבר של ‏כמאה ‏ועשרה אלף ‏לקוחות תוך‏ חודשים ‏ספורים, ‏והוזיל ‏בעשרות ‏אחוזים ‏את ‏העלויות ‏לצרכנים, ‏החל מהיום,‏גם‏ התשתיות ‏הפיזיות ‏של‏ חברות ‏התשתית ‏בזק ‏והוט ‏ייפתחו‏ לשימושם ‏של ‏המתחרים. צעד ‏זה ‏יחסוך מהם את הצורך בחפירה ובהקמת תשתיות מסוג זה,‏יפחית הוצאות ועלויות, ‏ויסייע בקידום התחרות".

‏‏יחד עם זאת, אתר גלובס מדווח כי חלק מיישום הרפורמה יידחה בעקבות חיכוכים עם חברת בזק, שהגישה בג"ץ בנוגע לתמחור של השימוש בתשתיות שלה. כמו כן, בזק טוענת כי לאפשר לנציגות של חברות אחרות גישה למידע המאובטח שלה מהווה בעיה ביטחונית, ונשקלות מספר חלופות. כך שהרפורמה אמנם יוצאת לדרך היום, אך ייקח עוד זמן עד שכל הפרטים הקטנים בה יוסדרו באופן סופי.