בהכרזה על WIndows 8, מיקרוסופט (Microsoft) הצליחה לבלבל רבים כאשר היא השיקה שתי מהדורות של מערכת ההפעלה – Windows 8 ו-Windows RT, האחת מיועדת למחשבים מבוססי מעבדי ארכיטקטורת x86 בעוד השנייה מיועדת למעבדי ARM.

יצרני חומרה כמו Asus, Samsung, Dell ו-Lenovo הפסיקו לייצר ולמכור מחשבי-לוח מוזלים המבוססים על המערכת דלת המשאבים מחמת כמות מכירות נמוכה ולמעשה מיקרוסופט (שרכשה את Nokia) הייתה היצרנית האחרונה של מחשבי-לוח מבוססי Windows RT עם מחשב הלוח Lumia 2520. אך עתה נראה, כי גם היא נוטשת את מהדורת ה-RT שכן היא מפסיקה את הייצור, זמן קצר לאחר שהחברה הפסיקה לייצר את ה-Surface 2 שהיה גם הוא מבוסס על מהדורת זו. מחשבי הלוח החדשים של היצרניות השונות מבוססים על מעבדי אינטל ומריצים את המהדורה ה"רגילה" של Windows 8.

נדמה כי מלכתחילה גרסת ה-RT נועדה לכישלון עם מסרים לא ברורים, מצב שולחן עבודה מבלבל הכולל את יישומי ה-Office אך בלי אפשרות להוריד יישומים אחרים, תמיכה דלה מצד המפתחים ועוד. כרגע לא ברור האם בעתיד מיקרוסופט תציג מהדורה של Windows 10 למעבדי ARM, שכן גרסה כזו לא זמינה כחלק מתוכנית ההדגמה

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.