מסוף השבוע האחרון כבר לא ניתן לרכוש טלפונים נייידים מבוססי ווינדוס-פון (Windows Phone) מהחנות המקוונת של מיקרוסופט (Microsoft), כשהמלאי של אחרוני המכשירים אזל ולא יחודש יותר.

הדבר אינו מפתיע כלל מכיוון שבאוקטובר אשתקד הודיע ג׳ו בלפיור (Joe Belfiore), סגן נשיא חטיבת מערכות ההפעלה של מיקרוסופט, כי החברה לא תמשיך בפיתוח מערכת ההפעלה Windows 10 Phone ולא תציג תוכנות או מכשירים חדשים.

כעת נראה שגם הדגמים המעטים שהיו עוד זמינים לרכישה מהחנות המקוונת של מיקרוסופט כמו ה-HP Elite x3 או ה-Alcatel IDOL 4S שנמכרו במחירי חיסול של 299 דולרים ו-99 דולרים, בהתאמה – אזלו מהמלאי. באופן אירוני, המכשירים שכן ניתנים לרכישה בחנות המקוונת מבוססים על מערכת ההפעלה אנדרואיד (Android).

במיקרוסופט, למרות הפסקת הפיתוח של מערכת ההפעלה הניידת, מנסים לשדר עסקים כרגיל. דובר מטעם החברה ציין בתגובה כי המכשירים המדוברים אכן "אזלו מהמלאי באופן זמני ושהמלאי יתחדש בעתיד", עוד הוסיף כי "במיקרוסופט אנו נשארים מחוייבים לסייע ללקוחות לגלות, לקנות, להשתמש ולהתאהב במכשירי ה-Windows 10".

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.