'ווינדוס-פון' (Windows Phone), מערכת ההפעלה הניידת של מיקרוסופט, קצרה שבחים רבים כאשר הוצגה – ממשק ה'מטרו' הייחודי היה פשוט ומובן לשימוש גם לאנשים שלא החזיקו טלפון חכם מעולם. אך דבר אחד מעיב על הפלטפורמה של מיקרוסופט והוא העדר היישומים.

פתרון לפרדוקס הביצה והתרנגולת

עד לאחרונה בלטו בהעדרם יישומים כמו 'וויז' (Waze) או 'אינסטגרם' (Instagram) מחנות היישומים של מיקרוסופט ולמרות שישנה מגמה חיובית בהשקה של יישומים לפלטפורמה הניידת של הענקית מרדמונד עדיין משתמשים רבים מתעלמים ממנה מכיוון שישנם יישומים רבים שעדיין חסרים, אין ספק שמדובר בפרדוקס הביצה והתרנגולת – אם הפלטפורמה לא תגיע אל מספיק משתמשים, מפתחים לא יטרחו לפתח עבורה ומשתמשים לא יקנו מכשירים שפועלים על פלטפורמה חסרת יישומים. על-פי דיווח של The Verge ייתכן כי במיקרוסופט שוקלים לפתור את הסוגיה בגרסה 9 של מערכת ההפעלה ולאפשר תמיכה בהרצה של יישומי אנדרואיד, בדומה לפתרון שמציע 'בלאקברי' (Blackberry) עם ההשקה של המערכת ההפעלה העדכנית של החברה.

אך ייתכן כי לא מדובר בפתרון לכל הבעיות של מיקרוסופט שכן, גם מכשיר ה-Z10 של בלאקברי לא עשה חיל במכירות חרף העובדה שמערכת ההפעלה מסוגלת להריץ יישומי אנדרואיד. בנוסף, יישומי אנדרואיד לא מעוצבים בשפת המטרו, שכה מאפיינת את הפלטפורמה של מיקרוסופט וייתכן כי יהיה מדובר בפתרון ביניים עבור מפתחים שלא מעוניינים לבזבז זמן ומשאבים בהתאמת היישום שלהם לפלטפורמה של מיקרוסופט.

קרא עוד:  הושק בישראל: Xiaomi Mi 9 ב-1,990 שקלים

בד בבד גוגל מנסה את מזלה גם כן במגרש של המתחרים, והודיעה אמש על פתרון להרצת מערכת יישומי Windows 8 על גבי ה-Chrome OS.

קרדיט לתמונה: Droids.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.