מזל טוב ל-Marketplace, חנות היישומים של Windows Phone 7, הפלטפורמה הסלולרית של מיקרוסופט, אשר חוגגת את הגעתה אל רף 60-אלף היישומים הזמינים להורדה.

מדובר בקצב גידול מרשים של 10-אלף אפליקציות בתקופה של פחות מחודש שכן רק לפני 25 יום חנות היישומים של מיקרוסופט מנתה כ-50-אלף יישומים. ישנה גם מגמה חיובית בקצב הגידול שכן חציית הרף מ-40-אלף ל-50-אלף אפליקציות לקח כמעט 40 יום.

לא רק כמות, איכות
חשוב לציין כי המודל של חנות היישומים של מיקרוסופט זהה למודל של ה-AppStore, חנות-יישומים של Apple בהם מפתחים מגישים יישומים לבחינה ואלו עוברים אישור של מיקרוסופט ורק לאחר מכן מופצים ב-Marketplace. זאת בשונה ממודל ה"פתוח" של ה-Android Market, חנות היישומים של גוגל אשר דוגלת בחופש למפתחים ובחברה מאפשרים לכל מפתח לשחרר כל יישום שיחפוץ. הסרה של יישום מה-Market נעשה רק במידה והמשתמשים מתלוננים על תוכן פוגעני, יישום זדוני או כזה אשר מפר זכויות יוצרים בצורה בוטה.

קל להניח מכיוון שמדובר ביישומים אשר עברו אישור מקדים של מיקרוסופט מדובר לרוב ביישומים איכותיים ולא ב"יישומי זבל" אשר רק מנפחים את כמות היישומים שיש לפלטפורמה להציע, אך חשוב לזכור כי יישום-איכותי אינו מבטיח שימושיות וכמו-כל פלטפורמה גם חנות היישומים של מיקרוסופט אינה חסינה מפני "יישומי פלוצים" ו"לוחות קול" אשר אולי מספקים אתנחתא קומית אך אינם שימושיים בעליל.

קרא עוד:  בקרוב: הסייענית של גוגל תאפשר שליחת תזכורות למשפחה וחברים

מחכים ל-Windows 8
אין ספק שמדובר בקצב גידול מרשים, במיוחד כאשר זוכרים כי Windows Phone היא הפלטפורמה הצעירה והמכשירים הראשונים אשר הריצו אותה שוחררו רק בנובמבר 2010. אנליסטים רבים צופים כי בעקבות שיתוף-הפעולה עם נוקיה ושחרור מכשירים נוספים כמו ה-Lumia 900, מערכת-ההפעלה הסלולרית של מיקרוסופט תצבור תאוצה במשך שנת 2012 ועד סוף השנה תהיה אחת משלושת הפלטפורמות הסלולריות המובילות.

אנו צופים כי דווקא השחרור של Windows 8, הגרסה הבאה של מערכת-ההפעלה חלונות אשר מיועדת הן למחשבים שולחניים והן למחשבי-לוח וכוללת את ממשק ה-Metro, אשר מיועד לשימוש באמצעות מחוות-מגע תזכה חנות היישומים לנסיקה, שכן עם ההשקה של Windows 8 תוכל מיקרוסופט להציע סביבת פיתוח אחידה למפתחים אשר יוכלו לפתח יישומים אשר יהיו תואמים לעבודה הן על מערכת-ההפעלה השולחנית והן הסלולרית, מה שהחברה מכנה "Metro Apps". אין ספק שאז הענקית מרדמונד תוכל להציע למשתמשים שלה "אקו-סיסטם" מהודק ומקיף. (מקור)