איך אומרים Marketplace ביפאן?
איך אומרים Marketplace בסינית?

מיקרוסופט הכריזה על הגעתה של חנות ה-Marketplace, המתחרה שלה ל-Android Market (או Google Play) של גוגל ול-AppStore של אפל, לעוד מספר מדינות ברחבי העולם, 13 ליתר דיוק.

המדינות שיקבלו הן בולגריה, קוסטה ריקה, קרואטיה, אסטוניה, איסלנד, לטביה, ליטא, רומניה, סלובקיה, סלובניה, טורקיה, אוקראינה, ו-ונצואלה. יחד עם עוד מספר חנויות שנתווספו לאחרונה בארגנטינה, סין, אינדונזיה, מלזיה, פרו, הפיליפינים ועוד, ה-Windows Phone Marketplace הגיעה ל-54 מדינות בסכך הכול. כפי שנחשף בתערוכת MWC 2012 שנערכה לפני מספר שבועות, ה-Marketplace צפויה להגיע השנה לעוד כמה מדינות בעולם, כולל איחוד האמירויות הערביות, בחריין, עיראק, ערב הסעודית, קטאר, קזחסטאן, תאילנד, וייטנאם, וכן, גם ישראל.

נראה שמיקרוסופט מאוד מתגאה בהישג המרשים הזה, אך מדינה אחת ממנה היא מתרגשת מאוד היא סין, מכיוון שה-Nokia Luma 610C וה-Nokia Lumia 800C, שניהם אמורים להתחיל להמכר שם בחודש הבא, ושניהם הותאמו עבור רשת ה-CDMA שמושתתת שם. לפי מיקרוסופט, ל-Marketplace היפנית התווספו כ-20,000 אפליקציות רק בשלושת החודשים האחרונים, כאשר באותו פרק זמן התווספו 15,000 מפתחים לחנות היפנית.

כל שאר הארצות לא ממש משנות לנו, אך רק העובדה שמדינת ישראל היא אחת מהמדינות שעומדת לקבל חנות משלה מעידה על כך שאולי השקת מכשירי Windows Phone בארץ, וגיורם באופן רשמי, הם רק עניין של זמן. (מקור)