ה-Marketplace, חנות האפליקציות של מיקרוסופט לבעלי מערכת ההפעלה Windows Phone חוגגת שיא נוסף, כאשר בתחילת החודש הודיעה מיקרוסופט בהכרזה על גרסה 8, כי מספר האפליקציות חצה את רף ה-100,000. החנות הווירטואלית אמנם קיימת עוד משלהי 2010, אך מכילה מספר קטן בהרבה של אפליקציות ביחס למתחרות, ה-AppStore של אפל, שרק לא מזמן חגגה 650,000 אפליקציות, וה-PlayStore של גוגל, שגם היא עברה בתחילת השנה את רף ה-450,000 אפליקציות.

נדגיש ונאמר כי נכון שביחס למתחרים כמות האפליקציות נשמעת זניחה, אך נזכיר כי רק בשנה שעברה עברה החנות מהפך ע"י מיקרוסופט, שהסירה ממנה את כל האפליקציות שיועדו למערכת Windows Mobile המיושנת, מה שיכול לעזור במעט בכדי להסביר את הכמות המועטה יחסית של אפליקציות. נכון לעכשיו, לא כל האפליקציות המובילות ממכשירי האייפון והאנדרואיד נמכרים בחנות, אך כן ניתן למצוא כותרים כדוגמת Angry Birds, ו-Draw Something שתגיע בקרוב, ובנוגע לאחרים, עם ההכרזה על הגרסה הבאה של המערכת – Windows Phone 8, חברות תוכן גדולות כדוגמת Gameloft, ענקית המשחקים לפלטפורמות ניידות הודיעה כי משחקיה החדשים בינם Asphalt 7 ו-N.O.V.A המצליחים יהיו זמינים בחנות האפליקציות של מיקרוסופט ישירות עם העדכון. גם מפיצות נוספות כגון Zynga, BigFish ו-Hacok כבר הודיעו על כוונתם לפתח גרסאות גם למכשירי הגרסה הבאה של Windows לניידים.

Nokia Drive בקרוב בכל מכשיר Windows Phone 8
בנוסף לחדשות בדבר כמות האפליקציות, מגיעות אלינו עוד חדשות טובות מכיוון מיקרוסופט, שפרסמה השבוע כי לא רק מכשירי ה-Lumia של הענקית הפינית נוקיה יקבלו את תוכנת הניווט הקולי המוצלחת Nokia Drive וכי כל מכשירי המובייל של Windows אשר ירוצו על המערכת החדשה. ואולם, כידוע מיקרוסופט הודיעה כי העדכון למערכת החדשה לא יגיע למכשירים קיימים המריצים גרסאות קודמות יותר שיקבלו עדכון חלקי בגרסה 7.8, מזל שניתן לסמוך על מפתחים ברשת שכבר הודיעו כי עובדים על התאמת התוכנה בעבור מכשירים קיימים.

קרא עוד:  מחקר: מפתחי אפליקציות לאנדרואיד שיקרו כדי למנוע איבוד הרשאות מיותרות