לחצו כדי להגדיל

אנליסטים צפו כי ב-2012 מערכת ההפעלה ווינדוס-פון (Windows Phone) תהיה מערכת ההפעלה השלישית מבחינת נתח שוק אחרי iOS ואנדרואיד, אך למרות שיש עוד תשעה חודשים עד סיום שנת הכספים הנוכחית קשה לנו לראות איך מערכת הפעלה מזנקת כך מבחינת נתח שוק. אך מצד שני יש את האפקט הפיני.

Source: StatCounter Global Stats – Mobile OS Market Share

מסתבר שבפינלנד, ארץ המוצא של נוקיה מכשירי ווינדוס-פון תופסים נתח של 7.59 אחוז מהשוק הפיני, זאת בהשוואה לנתח השוק העולמי העומד על בערך 0.5 אחוז. אומנם לא מדובר בנתוני מכירות רשמים אלא כאלה שמבוססים על ניתוח תעבורת הרשת ממכשירים ניידים על-ידי StatCounter. ניתן לראות שמערכת-ההפעלה מתחזקת על חשבון מערכת ההפעלה סמביאן, אשר חוותה מתחילת השנה ירידה של 6.6 אחוז.

אפשר להניח שפינים קונים, כנראה מתוך תחושת של גאווה לאומית, יותר מכשירי נוקיה ביחס לעולם, אך לצערנו לא ניתן לכמת מתוך הגרף כמה מתוך 7.59 אחוז הן מכשירי ווינדוס-פון מתוצרת נוקיה.

למרות שאנו צופים כי כמה אנליסטים יאלצו "לאכול את הכובע", אין ספק כי השנה ווינדוס-פון הצליחה ליצור עניין זאת בעיקר בזכות שיתוף הפעולה בין מיקרוסופט לנוקיה והשקת סדרת הלומיה בכלל ומכשיר הלומיה 900 בפרט שאף עדיין מכבב מזה מספר חודשים במקום הראשון ברשימת רבי-המכר של אתר המכירות המקוון אמאזון, אם כי חייבים לציין את המחיר האטרקטיבי של המכשיר, שכן הוא נמכר עם התחייבות לחברת הסלולאר AT&T במחיר של 50 דולר בלבד, זאת בהשוואה לסמארטפונים אחרים הנמכרים במחיר של 200 דולר.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.