אט אט, מיקרוסופט (Microsoft) נפרדת מכל סממני עולם המובייל שהיא כל כך דחפה. שלוש שנים בדיוק אחרי שהשיקה את מערכת ההפעלה לניידים Windows Phone 8.1, ובדיוק כפי שהגדירה מראש, היא הודיעה על הסיום המוחלט של התמיכה בה, ובעצם סגרה את הגולל על המותג  Windows Phone באופן כללי.

בשורה זו אינה משמעותית במיוחד בשוק הטלפונים העולמי אשר כ-99% מריצים את מערכת אנדרואיד (Android) או iOS, אבל עבור מיליוני בעלי מכשירי Windows Phone 8.1 זה אומר כי הם לא יוכלו לקבל יותר תמיכה על בעיות או תקלות במערכת ההפעלה. מיקרוסופט נמנעה מלשדרג לא מעט מכשירים ל-Windows 10 Mobile כך שרבים נותרו מאחור עם מערכת מיושנת שאינה יכולים יותר לשדרג או להטליא.

לפי הערכות, כ-20% בלבד מטלפוני ה-Windows כיום מריצים את הגרסה האחרונה, בעוד שלמעלה מ-80% עדיין מופעלים באמצעות Windows Phone 7, 8 או 8.1. מדובר בכמות גדולה למדי.

ומה לגבי העתיד? למרות כי מיקרוסופט זנחה את תחום הטלפונים, היא עדיין מבטיחה תמיכה ל-Window 10 Mobile ואף הוסיפה עוד מספר חידושים ב-Creators Update, אבל לא מדובר בשינויים יוצאי דופן. כרגע לא ברור מה מתכננת החברה והאם המערכת כלל תשרוד, אלא אם כן נראה מכשיר Surface Phone מתישהו בזמן הקרוב.