האתר Pocketnow חושף פרטים חדשים (אך צפויים, יש לומר) אודות הגירסא הבאה-הבאה של Windows Phone, בעל שם-הקוד "Apollo" אשר מתוכננת להגיע לאחר העדכון "Tango". האם מדובר על Windows Phone 8? סביר להניח שכן ואנו מאמינים שבמיקרוסופט ישיקו את הגירסה החדשה למערכת-ההפעלה הסלולרית שלהם בסמיכות לחלונות 8 על-מנת לחזק את הקשר בין שני המותגים.

תמיכה בחומרה חדשה
בעוד חווית השימוש שמכשירי Windows Phone 7 בהחלט מספקים, בכל-פעם כאשר מוכרז טלפון מבוסס על מערכת-ההפעלה של הענק מרדמונד התלונות הראשונות אשר ניתן למצוא ברשת היא מגולשים אשר מתלוננים כי החומרה של מכשירי Windows Phone אינה עדכנית. ניתן לכנות את התופעה בשם "אפקט אנדרואיד" שכן הגולשים התרגלו לקשר מהירות תגובה וחווית שימוש שוטפת עם מפרט "מפלצתי". בעוד כרגע מערכת-ההפעלה הניידת של מיקרוסופט לא תומכת במעבדים מרובי-ליבות ברמת התוכנה, העדכון Apollo יאפשר לראשונה תמיכה של עד ארבע-ליבות. בנוסף, יאפשר העדכון תמיכה ברזולוציות מסך גבוהות (עקב האכילס של מערכת ההפעלה לדעתנו), תמיכה ב-NFC ואף תמיכה בכטיסי הרחבת זיכרון כמו microSD.

אפליקציות
מערכת-ההפעלה Windows Phone, מוצלחת ככל שתהיה שוות ערך בעיני המשתמשים ככמות (והשימושיות) היישומים שיש לה להציע, במיקרוסופט מקווים שעם ההשקה של Windows Phone 8 אשר מתוכננת לרבעון האחרון של 2012 תכיל ה-Marketplace, חנות-היישומים, כ-100-אלף יישומים. גם-כאן ההשקה של חלונות 8 תוכל לסייע רבות לחנות-היישומים של מיקרוסופט שכן מפתחים יוכלו בקלות להמיר יישומי-מטרו (Metro Apps) אשר פותחו עבור מערכת-ההפעלה השולחנית זאת מכיוון שהשפה-העיצובית והממשק זהים בין הגרסאות.

קרא עוד:  מחכה לתערוכה: HMD תציג ב-IFA את Nokia 5.2 יחד עם 6.2 ו-7.2 ועוד

בנוסף, Windows Phone 8 תאפשר אינטגרציה עמוקה יותר של היישומים עם מערכת-ההפעלה. כך לדוגמה, יישומיי VOIP כמו Skype יתנהגו כחלק מובנה מאפשרות הטלפוניה של מערכת-ההפעלה ולא כיישום נפרד.

צריכת נתונים חכמה
חברות הסלולר יעידו שעם עלייתם של המכשירים החכמים (Smartphone), עלתה בהתמדה גם צריכת-הנתונים על-ידי הצרכנים. בעוד בעבר רוב החברות בארה"ב היו מציעות חבילות גלישה ללא הגבלת נפח, הרי שהיום עקב עלויות תפעול גבוהות נוהגות גם מפעילות הסלולר מעבר לים להגביל את הצרכנים שלהם. Windows Phone 8 כאשר תושק תהיה כבר מותאמת לעידן הזה ותאפשר, כמו גירסת Ice Cream Sandwich של אנדרואיד, לבצע ניתור של צריכת הנתונים ישירות דרך מערכת-ההפעלה ולאפשר למשתמש לעקוב אחר צריכת הנתונים האישיים גם באמצעות שימוש באריחים-חיים (Live Tile), הגירסה של מיקרוסופט לווידג'טים. רוב ספקי התקשורת באירופה ובארה"ב מפעילים נקודות חמות ברחבי הערים הגדולות ומערכת-ההפעלה תתעדף חיבור אינטרנט באמצעות נקודות ה-Wi-Fi של המפעיל במקום שימוש ברשת-הסלולרית, כאשר אלו זמינים.

בנוסף, על-מנת לצמצם אפילו עוד יותר את צריכת הנתונים על-ידי הלקוח, גלישת אינטרנט באמצעות Internet Explorer 10 תתבצע לאחר דחיסת הנתונים, דפי האינטרנט והתמונות בצד-השרת ושליחתם למכשיר, אפשרות שקיימת כבר בדפדפנים כמו Opera Mini ו-Skyfire.

המגזר העסקי
כעת כש-RIM מאבדת גובה, נראה שזהו הזמן המושלם של מיקרוסופט להחזיר לעצמה אחיזה במגזר-העסקי ומערכת-ההפעלה החדשה בהחלט תכיל אפשרויות כמו הצפנת נתונים BitLocker ברמת אבטחה של 128-סיביות וזאת לצד התממשקות מצוינת עם שרתי Outlook ושרותי Office, אשר כבר קיימת היום – כל אלו לבטח יקסמו למנמ"רים באירגונים השונים.

קרא עוד:  מתכוננת ל-IFA: ה-G8X עשוי להיות מכשיר הדגל הבא של LG

בנוסף לכל החידושים הללו מעניין יהיה לראות אם עדכון Tango או Apollo יביאו תמיכה בשפות נוספות, כמו עברית. נכון שהיום מערכת-ההפעלה תומכת בגופן עברי וביישור תקין לימין, אך העדר ממשק משתמש עברי ומקלדת עברית אמיתית מונעים כרגע ממכישרי Windows Phone להגיע גם אל הקהל הישראלי. הדיווחים האחרונים בנושא אומרים כי מיקרוסופט פועלת במרץ לתרגום המערכת למספר רב של שפות ובניהם עברית.

כל החידושים הללו, אמורים להביא למיקרוסופט בסופו של דבר את אחיזה בשוק הסלולר שהיא כה משתוקקת ועל פי הערכות, Windows Phone תהפוך לשלישית במספר אחרי אנדרואיד ו-iOS כך שזו הדרך הנכונה בדרך לשם.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.