כבר שנים נדמה שמסך המוות הכחול של Windows, הידוע גם כ-BSOD, רודף אחרינו לכל מקום. במחשב הביתי, הנייד, על מסכים במקומות ציבוריים כמו אולימפיאדת בייג'ינג ואפילו כספומטים – אף מכשיר לא חסין מפני הקריסות הידועות לשמצה של מערכת ההפעלה מבית מיקרוסופט. אך בסוף השבוע נראה שהמערכת הצליחה למצוא לעצמה קרבן חדש – מכשירי Windows Phone.

משתמש טוויטר מיקו היפונן (Mikko Hypponen), מבכירי חברת האבטחה הפינית F-Secure, העלה ביום שישי תמונה בה נראה מכשיר מגדם Windows Phone 8x של HTC מציג את מסך המוות בגרסתו השחורה, ועליו ההודעה: "Windows נכשל באתחול. שינוי אחרון בחומרה או בתוכנה עשוי עלול להיות הסיבה. כדי לתקן את הבעיה, הכנס את דיסק התקנת ה-Windows שלך ואתחל את המחשב". ההודעה ממשיכה הלאה בהוראות הפעולה, אך לכל אחד ברור בשלב זה שהן בלתי אפשריות, שכן למרות שלל החידושים בתחום הסמארטפונים בשנים האחרונות, כוננים אופטיים עדיין לא נתמכים על ידי המכשירים הקטנים.

עד מהרה הסתבר שלא רק ב-F-Secure חוו את הבעיה. גולש מפורום שוויצרי העלה יומיים קודם לכן תמונה של נוקיה לומיה 920 עם אותה הודעה בדיוק. לדבריו, הוא קנה את המכשיר בסוף השנה שעברה בחנות בשם Saturn ולא עשה איתו שום דבר שלא היה אמור לעשות.

אך בירור קצר שערכו האתרים TheNextWeb ו-WMPowerUser העלה שלמשתמשי Windows Phone ורוכשים פוטנציאליים אין סיבה לדאגה: חשבון הטוויטר של צוות התמיכה במיקרוסופט פנה לגולש השוויצרי, ג'ון רואוקוקוסקי, מתוך ניסיון לברר איך קרה הדבר. רואוקוקוסקי הרגיע את אנשי התמיכה: "אל דאגה. משתמש רגיל לעולם לא יראה את ההודעה הזו. אני חושב שזה משהוא שצרוב במערכת". לאחר שצוות התמיכה ענה לו ש"אם זה קורה כשאתה עושה Flashing לטלפון, אין ביכולתנו לספק לכך תמיכה". בתגובה כתב רואוקוקוסקי: "ולא ציפיתי לשום סוג של תמיכה. אבל תודה על המענה המהיר, זה מראה כמה טובה התמיכה ב-Windows Phone, אני אוהב את זה".

קרא עוד:  האם זה Galaxy A20S של סמסונג?

אם כן, נראה ש-Windows Phone 8 אינה מתכוונת לבקש מהמשתמשים להתקין מחדש את המערכת כל כמה חודשים, כפי שנהגו מחשבים. אך התמונות מוכיחות כי ליבת המערכת החדשה היא אכן אותה תוכנה שרצה במחשבים, מה שמבטיח תאימות כמעט מושלמת בין המכשירים השונים.