מיקרוסופט (Microsoft) ממשיכה ליישר-קו עם מערכות ההפעלה הניידות מתחרות. כעת נראה כי GDR 1 ל-Windows Phone 8.1 יביא עמו גם תמיכה בכיסויים חכמים.

הטאבלטים של אפל (Apple) תומכים בכיסויים חכמים, וגם יצרניות מכשירי אנדרואיד (Android) כמו HTC, סמסונג (Samsung) ו-LG דואגות לספק אביזרים נלווים כמו כיסויים חכמים. כיסויים אלו מאפשרים יותר מאשר הפעלת המכשיר עם פתיחת הכיסוי – הם בדרך כלל כוללים גם חלוניות קטנות שמציגות מידע AUY; ומאפשרים לבצע פעולות פשוטות בחטף גם מבלי לפתוח את הכיסוי.

כעת, כאמור, נראה שגם מיקרוסופט תאפשר ליצרניות מכשירי Windows Phone לספק תמיכה בכיסויים שכאלה, המידע מגיע ממסמך שפורסם במרכז המפתחים של מערכת-ההפעלה. במסמך ניתן למצוא פרטים אודות העדכון הקרוב, שיכלול תכונות כמו: תמיכה בתיקיות, שמע באבחנה גבוהה בחיבור בלוטות', שיחות באבחנה גבוהה ברשתות LTE, מסך נעילה מותאם אישית על-ידי היצרניות ותמיכה במכשירי פאבלט, מכשירי טלפון במסכים בגודל של עד 7-אינץ' ברזולוציה של 1,280×760 ו-1,280×800 ועוד.

נזכיר כי רק בימים האחרונים החלו כלל משתמשי Windows Phone לקבל את העדכון לגרסה 8.1, שהביא עימו את Cortana, העוזרת האישית של מיקרוסופט, והוספה של וילון התראות. נראה כי במיקרוסופט לא שוקטים וממשיכים בשיפורים למערכת-ההפעלה על-מנת להפכה לחלופה אמיתית לאנדרואיד ו/או iOS ששולטות בשוק.