אב-הטיפוס של נוקיה מריץ את ווינדוס-פון 8

מערכת ההפעלה ווינדוס-פון 8, אמורה להחזיר את מיקרוסופט למירוץ מערכות-ההפעלה הניידות, מרוץ בו מובילות בפער ניכר גוגל עם אנדרואיד ואפל עם iOS/ אך למרות שמכשירי ווינדוס-פון מהדור הנוכחי לא יקבלו יתעדכנו לגרסה החדשה, מיקרוסופט מבטיחה כי עדכון 7.8 ישפר את חווית השימוש גם במכשיר הדור הנוכחי.

מתיחת פנים למסך הבית
הענקית מרדמונד לא ציינה מה מהחידושים של ווינדוס-פון 8 עליהם דיווחנו השבוע, יגיעו אל גרסה 7.8 והיא נשארה עמומה בנוגע אליהם למעט למראה של מסך הבית. בפרסום חדש שעלה בבלוג של ווינדוס-פון החברה מדגימה איך עובד מסך הבית המחודש על גבי מכשיר לומיה של נוקיה.

השינוי הבולט ביותר הוא האפשרות לשנות גודלם של האריחים החיים (Live Tiles, הגירסא המיקרוסופטית לווידג'טים). כעת ניתן לבחור באחד משלושה גדלים: גדול – המופיע לכל רוחב המסך והאופן בן ניתן לקבל מידע רב מהיישום, בינוני – האריח תופס חצי מרוחב המסך ומציג מידע מתומצת וקטן – האריח מוצג כסמל על גבי מסך הבית, כרבע מגודלו של האריח הבינוני, אך עדיין יכול להציג את כמות ההתראות של היישום.

מדובר בשינוי קטן אך משמעותי שכן כעת מסך הבית ניתן להתאמה אישית גדולה יותר מבעבר ומאפשר להצמיד יישומים בהם אנו עושים שימוש תדיר מבלי לבזבז נדל"ן יקר על גבי המסך. שינוי נוסף אם כי מורגש פחות הוא ההסרה של חץ הגלילה שהיה מופיע בצידו הימיני העליון של המסך ומוביל למסך היישומים, למרות שטרם חשפה החברה כיצד נכנסים למסך היישומים (או כיצד הוא יראה) סביר להניח שכניסה אליו תהיה באמצעות החלקת המסך לצד שמאל.

קרא עוד:  ציון דרך: Word לאנדרואיד הגיעה למיליארד הורדות

מסך הבית החדש בפעולה

לא מתכוונת להתחרות עם יצרניות החומרה

מכשיר אב-הטיפוס של נוקיה מריץ את ווינדוס-פון 8

בעקבות השקת ה-Surface, מחשב הלוח של מיקרוסופט העריך ריק שרולנד, אנליסט בחברת נומורה, כי החברה עתידה לייצר גם מכשיר טלפון מבוסס ווינדוס-מובייל וכך להתחרות ביצרני החומרה האחרים. מיקרוסופט מהירה להכחיש כי בחברה עובדים על צעד שכזה ולנו הדבר נראה הגיוני שכן אם החברה הייתה עובדת על מכשיר שכזה היה הגיוני לחשוף אותו ביחד עם מערכת ההפעלה.

במקום, באירוע המפתחים שנערך השבוע הציגה החברה את הגרסה החדשה של מערכת ההפעלה על-גבי מכשיר אב טיפוס של נוקיה, שלנו הוא מזכיר מעט את העיצוב של מכשירי האייפון של אפל בשל מסגרת עבה יותר. חשוב לזכור, כי מדובר עדיין רק במכשיר אב-טיפוס שנועד לוודא כי הרכיבים הפנימיים עובדים בסינרגיה עם הגרסה החדשה של מערכת-ההפעלה, סביר להניח כי העיצוב החיצוני של המכשיר אשר יושק לציבור הרחב יהיה שונה וימשיך את הקו-העיצוב שהוצג עם מכשיר הלומיה 800.