בעלי מחשבים המצוידים במסך מגע, המשתמשים במערכת ההפעלה Windows, ירצו בוודאי לדעת כי מיקרוסופט (Microsoft) החלה לבחון ממשק חדש שאמור להיות נוח יותר מזה שהושק יחד עם Windows 8, וזכה לחוסר אהדה בולט.

מהדורה 18970 של מערכת ההפעלה שלה, לקראת העדכון הראשון של 2020, מציעה לפי הודעת החברה, לנסיינים בעלי מחשבי 2-ב-1 להתנסות בממשק חדש המיועד למחשבים כאלה. הממשק יופעל אוטומטית בניידים ההפיכים והנתיקים עם המעבר לעבודה במצב טאבלט, והיא תכלול כמה שינויים.

Showing the increased spacing on the taskbar, plus collapsed search box and keyboard icon.

ראשית, שורת המשימות תוצג באופן דומה יותר לזה שאליו אנשים רגילים במצב שולחן העבודה הרגיל, אלא שהצלמיות יהיו מעט יותר רחוקות אחת מהשנייה כדי לאפשר לחיצה מדויקת על כל אחד מהם בעזרת אצבע. החיפוש ו-Cortana יוצגו כצלמיות בלבד, ללא תיבת חיפוש, כדי לחסוך מקום בשורת המשימות. תפריט 'התחל' יוצג באופן דומה לזה של מצב שולחן עבודה, ולא כמסך עמוס אריחים שמוצג כיום בעת שימוש בממשק הטאבלט. בנוסף, גם סייר הקבצים יעבור לתצוגה גדולה יותר ומותאמת למגע.

אפשרות חדשה נוספת בגרסה החדשה של Windows היא שימוש בהורדת קבצי התקנה של Windows 10 משרתי מיקרוסופט כדי לאפס את המחשב. אמנם, הורדה כזו לוקחת זמן, גם בחיבור אינטרנט מהיר יחסית, אבל הזמינות שלה תאפשר לחסוך את הגיגה-בייטים שאותם קבצים תופסים כיום על המחשבים, שרובם מגיעים עם כונני SSD קטנים יחסית.