ל-3DS, הקונסולה הניידת של נינטנדו (Nintendo), מגוון יכולות כמו הפעלת משחקי תלת-מימד, גלישה באינטרנט, ניגון מוזיקה ועוד. אך מעתה היא יכולה להריץ גם את 'חלונות 95' (Windows 95), מערכת ההפעלה של מיקרוסופט ששוחררה לפי 20 שנה.

בדיוק לפני 2016 הצליח המשתמש Shutterbug2000 להפעיל על קונסולת ה-New Nintendo 3DS XL את מערכת ההפעלה של מיקרוסופט מלפני 2 עשורים, זאת על-ידי שימוש ב-DOSbox, אמולטור סביבת DOS הניתן לשימוש חופשי. בנוסף המשתמש גם עושה שימוש בזוג המסכים של הקונסולה ובמסך העליון ניתן לראות את שולחן העבודה ובמסך התחתון את נתוני הלוג של האמולטור.

כמו-כן בסרטון שפרסם המשתמש ניתן לצפות בתהליך האתחול, חרף העובדה שהחומרה של הקונסולה הניידת חזקה עשרות מונים ממחשבים מלפני 20 שנה, אך נראה שתהליך האתחול לוקח זמן רב כנראה בגלל שמעבד ה-ARM מרובע הליבה של ה-3DS במהירות 268 מה"צ צריך 'לעבוד קשה' כדי לדמות מעבדת בארכיטקטורה של x86.

מעניין יהיה לראות אם בעתיד Shutterbug2000 ישחרר סרטוני בו הוא מציג משחקים מאותה תקופה רצים על הקונסולה הניידת של נינטנדו.

צפו בתהליך האחתול

http://www.youtube.com/watch?v=nu3_X6HcVrI

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.