פרטים ראשונים מגיעים לרשת אודות גרסת ה-Windows הבאה מבית מיקרוסופט, אשר לפיהם כפתור ההתחל יחזור במלוא תפארתו. הגרסה החדשה המוכרת בשם קוד Threshold, תתמקד בעיקר בחוויית השימוש בשולחן העבודה ולפי ZDnet מיקרוסופט צפויה לשחרר את המערכת בשנה הבאה, אולם גרסת הדגמה ראשונה (Preview) תושק כבר השנה.

מיקרוסופט מנסה לבנות את אמון המשתמשים מחדש עם השקת העדכון Windows 8.1 Update 1, אשר הביא את כפתור ההתחל ואיפשר לדלג לשולחן העבודה ישירות מבלי להציג את ממשק האריחים, אולם כפתור ההתחל במתכונתו הנוכחית רק מפעיל את ממשק האריחים ולא מציג את תפריט ההתחל כפי שהיה ב-Windows 7.

כפתור ההתחל שהוצג לראשונה בחודש אפריל השנה, סיים את השמועות שהתחוללו ברשת מאז צאת Windows 8. הכפתור החדש אשר מיקרוסופט מכנה “Mini-Start Menu” ישלב למעשה את תפריט ההתחל הקלאסי לצד אריחים חיים ממשק ה-Modern UI בהתאמה אישית. טאבלטים ומכשירי מגע אחרים ימשיכו להציג את ממשק האריחים כברירת מחדל, אך בדגמים הכוללים גם מקלדת המערכת תזהה זאת ותעבור ישירות לשולחן העבודה.

גרסת Windows 9 צפויה כאמור לצאת ב-2015, במהלך אמצע השנה ועד אז מיקרוסופט תשחרר עדכון נוסף ל-Windows 8.1 בסביבות חודש אוגוסט השנה.