מיקרוסופט עדיין לא חשפה תאריך רשמי להשקת גרסת ההדגמה הראשונה, שצפויה על פי הערכות להתרחש החודש או בחודש הבא, אבל יש לנו כבר הדלפה של מה שנראה כשולחן העבודה החדש של המערכת.

אתר WinFuture מגרמניה הצליח להשיג מספר גדול של צילומי מסך מתוך המערכת החדשה, אשר לטענתו מדובר בגרסת הדגמה טכנית (Windows Technical Preview) המוצעת כפי הנראה למפתחים גדולים וחברות בתחום החומרה על מנת שיוכלו לבצע את ההתאמות הנדרשות.

המראה הכללי הותאם לטרנד הנוכחי בעיצוב ממשק משתמש והפך לשטוח לגמרי. בתמונה נראה לראשונה גם כפתור ההתחל החדש בגרסתו המעודכנת וחזרתו מאז Windows 7 ומשלב בין תפריט אריחים מעוצב לבין גישה לכלל תוכניות התפריט והיישומים המותקנים במחשב. מעתה, יישומי האריחים הם חלק משולחן העבודה, וניתן להפעיל יישום כלשהו כחלק מחלון נוסף במחשב. כך לדוגמה ניתן לפתוח את יישום החנות, החיפוש ועוד כחלון צף המוצמד לשורת ההתחל. עוד נחשף כי מיקרוסופט תאפשר שימוש בשולחן עבודה וירטואלי, ממש כמו בלינוקס. ניתן יהיה ליצור שולחנות עבודה נוספים ולעבור בניהם בקלות.

עיצוב המטרו הוותיק שלה עבר עוד קצת שינוייםבנוסף למראה השטוח; האייקונים עודכנו, אל מרכז ההתראות ניתן לגשת עכשיו משורת המשימות וכן נוסף תפריט לכל יישומי האריחים בכפתור הימני

את הפרטים המלאים נקבל בקרוב, כאשר מיקרוסופט תחשוף את המערכת ותאריכי ההשקה הסופיים.