משתמשי ה-Windows לדורותיהם זוכרים וודאי את המסך הכחול. אותו מסך שגורם לנו להחסיר פעימה מלבנו ולחשוש שהגרוע מכל עוד לפנינו כשהוא מתריע על תקלה או בעיה במחשב, לרוב בחומרה או בדרייבר לא תקין, וגורם למחשב להיתקע. קראנו לו BSOD ( ר"ת Blue Screen Of Death) או “מסך המוות” ואכן הוא היה כזה. בשנים האחרונות המסכים הכחולים הלכו ודעכו להם, בעיקר מגרסת XP והופיעו לרוב רק במקרים קריטיים של תקלה ממשית.

אין ספור פעמים זה התרחש במערכות ה-Windows השונות, “בלינוקס זה לא היה קורה” אוהבים לומר לנו חובבי הפינגווינים, אבל אנחנו ממשיכים לדבוק במערכת ה-Windows.

כל זאת כפי הנראה שייך להיסטוריה, עם הגעתה הקרובה של Windows 8. מיקרוסופט החליטה לוותר על המסך המבהיל ולהחליפו במשהו מעט יותר עדכני ונעים לעין. במקום שורת טקסטים לא ברורים עם הרבה אפסים הנראים לרובנו כמו ג'יבריש, על המסך יופיע סמיילי עצוב והודעה המודיעה כי במחשב התרחשה תקלה ונדרש לבצע אתחול, ואחריה שורה קטנה המציינת פרטים על התקלה למקרה שתהיו מעוניינים לחפש אותה ברשת.

אמנם זה לא אומר שתקלות לא יתרחשו, אך זהו סוף המסך הכחול כפי שאנחנו מכירים אותו כיום. אם אתם כבר מתגעגעים כמונו, רוצו לפי סי שלכם ונסו לתבוע ממנו מסך שכזה, לזכר הימים הטובים. (מקור)

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.