מיקרוסופט הודיעה היום כי מערכת ה-Windows 8 אשר הושקה לפני כ-15 חודשים הצליחה למכור יותר מ-200 מיליון רישיונות. הנתון, המעט מעודד מבחינתה מגיע לאחר שבחודש מאי האחרון היא רשמה מכירות של 100 מיליון יחידות.

לשם השוואה, Windows 7 מכרה בשנה הראשונה שלה 240 מיליון יחידות, מדובר בהפרש ניכר המעיד על האימוץ האיטי של המערכת, גם לאחר שמיקרוסופט השיקה את עדכון Windows 8.1 המטפל במספר בעיות ובראשם חוסר כפתור ההתחל. גם מכירות נמוכות יחסית של טאבלטים מבוססי Windows 8 והאטה בשוק המחשבים העולמי גרמו לירידה בהיקף המכירות.

מעט באיחור, אבל במיקרוסופט מתכננים להוציא עדכון גדול נוסף למערכת, אשר ישפר את ממשק האריחים ויותאם טוב יותר גם למחשבים השולחניים ולא רק למסכי מגע, אולם בזמן שגוגל נושפת להם בעורף, נראה כי שוק המחשבים השולחני לא יחזור למה שהיה.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.