מיקרוסופט חשפה השבוע כי היא תקיים אירוע השקה בסוף החודש הנוכחי, ה-29 לפברואר שבו היא צפויה להכריז על השקת גרסת בטא ציבורית ראשונה למערכת ההפעלה Windows 8. האירוע יתקיים בבירת הסלולר העולמית, ברצלונה באירוע MWC 2012, עם רמז ענק לכניסתה לתחום המובייל.

עד כה, מיקרוסופט לא מסרה מידע מדויק לגבי השקת והשאירה את המשתמשים במתח, וכאשר נשאלה לגבי העניין היא אמרה “סוף פברואר” וגם היא צדקה. הגרסה הסופית צפויה להגיע בסוף השנה, ולפני כן ישוחררו מספר עדכוני בטא ללקוחות.

המערכת תגיע במספר אפשרויות ותכלול את ממשק המגע “Metro” הבנוי מווידג'טים בדומה לממשק ה-Windows Phone ומי שמעוניין יותר בממשק המסורתי יוכל לעבור לממשק תפריט ההתחל, שרק לפני מספר ימים דיווחנו כי ייתכן והוא הוסר. למחשבי הטאבלטים, מיקרוסופט מתכננת פרט לממשק המטרו גם אפליקציות ייחודיות כמו גם כפתורים גדולים בדומה לתפריטי ה-Office 2010. נוסף לכך, מיקרוסופט מתכננת להשיק גרסה שתתמוך במעבדי ARM, עם ממשק מגע מלא ומחשבי טאבלט תומכים שיושקו לקראת סוף השנה ויתחרו בטאבלטים מבוססי אנדרואיד ואייפד כמובן. עדכונים נוספים מברצלונה, כאן באתר ובעמוד הפייסבוק שלנו. (מקור)