בשורה למפתחים הישראלים, מיקרוסופט הודיעה בבלוג המפתחים שלה, כי העדכון הקרוב לחלונות 8, מערכת-ההפעלה החדש של מיקרוסופט אשר נמצאת כרגע בגירסאת הצצה-מקדימה לצרכנים (Consumer Preview), תאפשר למפתחים מ-33 מדינות נוספות ובניהן נכללת גם ישראל להגיש ולמכור "יישומי מטרו" דרך חנות היישומים של החברה.

השקה גלובלית
באמצעות מהלך זה רוצה חברת הענק מרדמונד להבטיח כי כאשר תושק חלונות 8 בשווקים אשר בהם אנגלית לא משמשת כשפה הרשמית, חנות היישומים לא תהיה ריקה מיישומים מקומיים. בנוסף העדכון הקרוב יביא עימו תמיכה ב-7 שפות נוספות ובניהם גם עברית, אך חשוב לציין שמפתחים שמעוניינים להגיש יישומים בעברית ייאלצו לכלול שפה נוספת כמו אנגלית, משום שבדומה לאפל, גם מיקרוסופט מאשרת את היישומים טרם פרסומם בחנות היישומים ועל-מנת שיוכלו לסקור את היישום עליו לכלול גם תרגום לשפת הסקירה (את רשימת השפות המלאה ניתן למצוא כאן).

חלק משלים למהלך הוא הגדלת "קטלוג היישומים" עבור שוק מסויים ל-26 שווקים, כך שמשתמשים מישראלים, לדוגמא, לא יראו את החנות "מוצפת" ביישומים שלא מתאימים לשוק המקומי, כמו אלו בשפה הסינית.

גלגל ההצלה ל-Windows Phone
ההשקה של חלונות 8 צפוייה להתרחש באוקטובר וגירסא זו של חלונות שונה באופן מהותי מקודמותיה, כך שהיא מתבססת על ממשק "האריחים" שהוצג במערכת ההפעלה הסלולארית של מיקרוסופט ופחות על ממשק "שולחן העבודה" המוכר. מיקרוסופט יודעים שההצלחה לה תזכה הגירסא החדשה תלויה באופן מהותי גם במפתחים ומעוניינת להבטיח כי חנות היישומים של חלונות 8 לא תהיה דלה ביישומים ביום ההשקה. בנוסף, נראה כי במיקרוספט מנסים ללכוד שתי ציפורים בכך ש"יישומי מטרו" שפותחו לחלונות 8 יהיו ניתנים להמרה באופן פשוט יחסי, עבור מערכת ההפעלה הסלולארית של החברה, שכרגע סובלת מהיצע דל של יישומים ביחס למתחרות שלה. כך שכל מפתח לחלונות 8 הוא גם מפתח פוטנציאלי ל-Windows Phone.

קרא עוד:  מיקרוסופט תאפשר הזדהות ללא סיסמאות ב-Windows 10

בחברה לא ציינו את תאריך העדכון למערכת ההפעלה, אך העדכון צפוי להיכנס בעדכון הקרוב המשמעותי לחנות היישומים. אנחנו מחכים.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.