העדכון הראשון לחלונות 8.1 (Windows 8.1 Update 1), שאמור להיות מושק על ידי מיקרוסופט (Microsoft) במהלך מרץ הקרוב, דלף לרשת וניתן להורידו ממספר אתרי שיתוף. מדובר בגרסה (Build) יחסית מוקדמת, אבל כבר ניתן להבחין בחלק מהשינויים שמתוכננים עבור מערכת ההפעלה, ובעיקר בכל מה שקשור לממשק המשתמש.

האתר The Verge פרסם מספר תמונות של העדכון החדש למערכת ההפעלה שמראות את השינויים הצפויים.

אחד השינויים הבולטים בממשק האריחים מאפשר לבצע לחיצה ימנית על אריח של אפליקציה ולבחור אחת מכמה פעולות, כולל שינוי גודל, וכולל הוצאה מהתצוגה. כמו כן ניתן להבחין בפס בקרה בתפריט האריחים הראשי שמאפשר לבצע ישירות ממנו, בלי צורך לפתוח את התפריט הצדדי, פעולות כמו כיבוי, החלפת משתמש וחיפוש. מדובר בהנגשת סביבת העבודה הזו למשתמשי מקלדת ועכבר שהמחשבים שלהם אינם מצוידים במסכי מגע.

ממשק השליטה וההגדרות של מערכת ההפעלה כולל כעת גם קישור ישיר ללוח הבקרה של המחשב, אחד הדברים שהיו ממש חסרים גם בעקבות העדכון לחלונות 8.1. כמו כן יהיה יותר קל לפתוח, למזער ולהגדיל יישומים, ואף לחלק את המסך בין כמה יישומים, בעזרת העכבר.

בשולחן העבודה, מעבר לשובו הצפוי של כפתור 'התחל' האמיתי, בגרסה הזו כבר ניתן לראות ולהשתמש בעוד שינוי שמיקרוסופט הכריזה עליו: הרצת יישומי מסך מלא מודרניים, און תרצו יישומי 'מטרו', ישירות משולחן העבודה כמו כל תוכנית אחרת במחשב. ניתן אפילו להצמיד יישומי 'מטרו' לשורת המשימות של חלונות. עם הפעלה מהצמדה כזו היישום ייפתח על כל המסך, אך שורת המשימות נשארת פעילה כל עוד לא נכנסים ליישום בפועל בלחיצה עליו. כמו כן ניתן יהיה לראות את התוכן של יישום כזה בעת שמציבים מעליו את סמן העכבר, בדיוק כמו ביישומי שולחן עבודה רגילים.