לפי חברת הפרסום AdDuplex, שפרסמה דו"ח חדש על תפוצתה של מערכת ההפעלה Windows Phone, יש עלייה יחסית נאה באימוץ הגרסה המעודכנת של מערכת ההפעלה, גרסה 8.1, בקרב המכשירים המשתמשים בה.

על פי הדו"ח, הגרסה האחרונה הכפילה את נוכחותה, ונמצאת כיום ב-24.4% מכלל הטלפונים מבוססי חלונות, לעומת 11.9% בחודש הקודם, אחריה, נמצאת עדיין בראש גרסה 8, שמחזיקה בנתח של 56.5% מהשוק המסוים הזה, אך עם ירידה של כ-15% לעומת חודש שעבר, ואחרונה גרסה 7 לדורותיה לה עדיין נתח שוק של 19.2%.

נתון נוסף שפרסמה החברה, היא חלוקת החברות השונות המייצרות מכשירים המבוססים על Windows Phone, כאשר נוקיה (Nokia), או יותר נכון מיקרוסופט (Microsoft) עצמנ, בראש עם שליטה מוחלטת של 95% מהשוק. שאר החברות מץחלקות ב-5% הנותרים, וביניהן HTC, שרק לאחרונה השיקה את מכשיר הדגל שלה בגרסת WP, מחזיקה ב-3.3% ומשאירה מקום מזערי לשאר החברות.

עם זאת יש לציין שיש שלאחרונה בשוק הכולל מגמה של יצרניות המוציאות לשוק טלפונים זולים המבוססים על חלונות, וזאת בעקבות ההחלטה של מיקרוסופט לתת בחינם את חלונות ליצרניות עבור הייצור המסוים הזה. רק השבוע כתבנו על חברת ארכוס (Archos) שהשיקה טלפונים חדשים מבוססי חלונות לשוק הנמוך, והיא לא היחידה, בעיקר במדינות אסיה.

 

השתתף בכתיבת הידיעה: צבי קצבורג