אמש נפתחה בלוס-אנג'לס וועידת השותפים השנתית של מייקרוסופט (WPC) – אחד הכנסים הגדולים ביותר הנערכים כיום בעולם הטכנולוגיה, בנוכחות כ-15 אלף משתתפים מרחבי העולם, שנמשך ארבעה ימים. בנאום הפתיחה דיבר, כמובן, המנכ"ל הצבעוני סטיב באלמר, בעיקר על מערכת ההפעלה של החברה למחשבים, Windows, אך גם על נושאים אחרים.

גולת הכותרת של נאום הפתיחה היתה, כאמור, Windows. המנכ"ל סיפר כי פחות משנתיים לאחר השקתה, עבר מספר הרשיונות שנמכרו ל-Windows 7 את קו ה-400 מיליון. אפילו בהתחשב בגידול במכירות המחשבים מאז השקת Windows XP, עדיין מדובר במערכת ההפעלה בעלת קצב המכירות הגבוה בהסטוריה. הוא התפאר בנתוני המכירה של מחשבי "חלונות" בשנה האחרונה – 350 מיליון מחשבים – וציין כי למרות שרק 20 מיליון מחשבים עם מערכות הפעלה מתחרות נמכרו באותה תקופה, מדובר ב"יותר מדי".

גם באלמר וגם תמי רלר, סגנית נשיאה ומנהלת פיננסית של יחידת Windows במייקרוסופט, דיברו על המאמצים שהחברה משקיעה בסיוע לעסקים (ולמשתמשים בכלל) לעבור ממערכות הפעלה קודמות לחלונות 7, וציינו כי למרות השקתה המצופה של חלונות 7 בשנה הבאה, אין זמן טוב יותר מעכשיו להיפטר מחלונות XP (שעדיין שולטת בשוק) ו-2000. כמו כן הם הדגימו פעם נוספת את המערכת העתידית והבטיחו שבכנס Build בספטמבר ייחשפו אודותיה פרטים נוספים.