ככל שנחשפים פרטים נוספים אודות דפדפן ה-Spartan, שצפוי להחליף את ה-Internet Explorer ב-חלונות 10, הדפדפן הופך למסקרן יותר ויותר. הפעם ,מקור אמין מספר לאתר The Verge כמה פרטים נוספים שלא קיימים בדפדפן אחר.

תכונה אחת שצפוייה להכלל בדפדפן מאפשרת למשתמשים לכתוב הערות על דף אינטרנט באמצעות עט סטיילוס ולשלוח אותן לחברים. התוספת מתאפשרת על ידי שירות הענן של מיקרוסופט, OneDrive, מה שאומר שלקבצים ששלחנו לחברנו תהיה גישה גם מכל דפדפן או מכשיר אחר.

השיפור השני הוא השילוב של קורטנה (Cortana), העוזרת האישית של מיקרוסופט. החברה מתכוונת להשתמש בקורטנה על מנת לתת למשתמשים מידע על נוסף ישירות בדפדפן. אם נחפש לדוגמא, "American Airlines" (חברת התעופה האמריקנית) בשורת החיפוש, הדפדפן גם יראה לנו את הטיסות הקרובות ואף יאפשר לחפש ולהגיע לטיסה ספציפית. קורטנה, אם תהיתם, צפויה להחליף את Bing, מנוע החיפוש של מיקרוסופט, שנכלל ב-Internet Explorer.

הדפדפן החדש גם ינסה לעשות לנו סדר בכרטיסיות, כך שנוכל להבדיל בין הכרטיסיות שקשורות לעבודה, לפנאי וכו' ובכלל הוא יעבור שינוי עיצובי וייתכן כי גם נראה חנות תוספים. נראה כי הדפדפן גם אמור היה לתמוך בערכות נושא, אם כי מיקרוסופט זנחה את האפשרות ברגע האחרון. איננו פוסלים כי אפשרות זו תתווסף בעדכון בהמשך.

על פי הדיווח, מיקרוסופט תמשיך לכלול את Internet Explorer ב-חלונות 10, ותשיק את דפדפן ה-Spartan כיישום נפרד. הדפדפן החדש, כך עולה מהשמועות, יעלה לחנות ה-Windows Store להורדה עבור מחשבים מבוססי חלונות ול-Windows Phone, אם כי העיצוב והתכונות של שתי הגרסאות יהיה דומה. הסיבה לכך שלא יכלל כאפליקציה מובנית במערכת ההפעלה החדשה היא על מנת שיהיה קל יותר לעדכן אותו בעתיד, וגם, מי יודע, אולי אפילו נראה אותו במכשירי אנדרואיד או iOS.

קרא עוד:  ניווט במציאות רבודה מגיע ל-Google Maps

הדפדפן החדש קיבל את שם הקוד "Spartan", אם כי ייתכן שזה לא יהיה שמו הסופי. פרטים אודותיו אנו צפויים לשמוע באירוע של מיקרוסופט שייערך ב-21 לחודש.