גרסת הניסוי העדכנית של מערכת ההפעלה חלונות 10 (Windows 10) כוללת הפתעה משמחת לחובבי מקלדת האמוטיקונים היפנית – Kaomoji. סמליה הייחודיים של מקלדת זו הם כעת חלק מובנה במערכת ההפעלה, וניתן להקליד אותם במהירות תוך לחיצה על קיצור הדרך הרגיל לסמלי אימוג׳י (לחיצה בו-זמנית על כפתור החלונות במקלדת וכפתור הנקודה). למי שרוצה להכיר עוד קצת על שפת ה-Kaomiji והסמלים שבה באתר כאן.

לצד חידוש זה, כולל העדכון עוד מספר שיפורים: תפריט ההתחלה (Start) המופיע בפני משתמשים חדשים נהנה ממראה נקי ומאורגן יותר, עם טור אחד בלבד של תוכנות המותקנות מראש. מיקרוסופט דאגה גם לעדכן את ממשק תפריט ההגדרות, כך שיציג את ההגדרות הנדרשות ביותר למעלה. מערכת ההפעלה עברה עדכון קוסמטי קל לתצוגה ריאליסטית ונאה יותר של צלליות בין חלונות חופפים, ואפליקציה חדשה בשם Office מאפשרת גישה והפעלה מהירה של תוכנות המשרד השונות מבית מיקרוסופט.

גרסת הניסוי כוללת גם הצצה ראשונה לתכונת ״ארגז החול״ שכבר הוכרז עליה בנפרד, ומאפשרת התקנת תוכנות בתוך ״סביבה ווירטואלית״ הנפרדת מזו של מערכת ההפעלה הראשית, ללא כל גישה לקבצי המשתמש או להגדרות המחשב. כל החידושים הללו צפויים להגיע בסופו של דבר לעדכון הגדול הבא של מערכת ההפעלה, שצפוי להגיע לכלל המשתמשים במהלך חודש מרץ או אפריל 2019.