לינוקס (Linux), על ההפצות השונות שלה, נחשבה פעם לאויבת הגדולה ביותר של Windows. אבל הרבה מים עברו בנהר של מיקרוסופט (Microsoft), ומי שנחשבה פעם לעריצת הקוד הסגור עושה צעדים נאמנים להפוך לשחקנית בקהילת הקוד הפתוח, וזה אומר גם לשלב כלים של לינוקס – ובקרוב זה יהפוך לשילוב מלא כי בעדכון הגדול של Windows 10, בסתיו 2019, מיקרוסופט מתכוונת לשלב כבר קרנל מלא.

לפי ג'ק המונס, מי שמנהל את התוכנית בקבוצת מערכות הלינוקס, כבר במהלך הקיץ הקרוב בוחני הבטא של Windows Insiders יקבלו מערכת שמשולבת בה גרסה מותאמת של הקרנל כדי לספק תמיכה ל-WSL 2, הגרסה החדשה של תת המערכת של Windows לתמיכה בלינוקס.

Windows Terminal, showing its support for themes and tabs.

"הקרנל עצמו יהיה מבוסס בהתחלה על גרסה 4.19, ההשקה היציבה האחרונה עם תמיכה לטווח ארוך של לינוקס. הקרנל עצמו יעודכן מחדש בעת הכרזה על השקות של גרסאות יציבות חדשות לטווח ארוך בכדי להבטיח שהקרנל של WSL תמיד יכיל את הדברים הכי טובים שיש ללינוקס להציע", כתב המונס.

במיקרוסופט מבטיחים לעדכן את הקרנל באמצעות Windows Update, והוא יתמוך באופן מלא ומוחלט בקוד פתוח כשהמפתחים יוכלו ליצור גרסאות משלהם לקרנל WSL, ואף לתרום שינויים לטובת כל המשתמשים האחרים.

ההכרזה הזו מגיעה ממש עם פתיחת כנס המפתחים Build 2019, בדיוק שלוש שנים לאחר שמיקרוסופט הכריזה על Bash בכנס Build 2016 כדי לאפשר הרצת פקודות לינוקס ישירות מתוך חלונות. כעת היא הולכת עוד צעד אחד גדול מאוד קדימה.