מערכת ההפעלה הבאה מבית מיקרוסופט (Microsoft) תושק בהמשך השנה, ובחברה לא חששו לומר כי מדובר בגרסה האחרונה של חלונות כפי שאנחנו מכירים אותה.

ג’רי ניקסון (Jerry Nixon), עובד החברה מרדמונד שוחח עם The Verge על השינויים הצפויים ומעבר ל-Windows as a service, מונח שהולך לשנות את תפיסת החברה בנוגע לשחרורים עתידיים: “עכשיו אנחנו משחררים את חלונות 10, וכי חלונות 10 היא הגרסה של חלונות, אך כולנו עדיין עובדים על גרסה זו”, הוא אמר.

מה שניקסון מתכוון הוא שלמעשה, מיקרוסופט לא תשחרר יותר גרסאות גדולות לשוק כפי שהיינו מכירים עד כה, והיא תעבור לשיטת העדכונים הצרה. כך לדוגמה, אם החברה מעוניינת להוסיף פיצ’ר לתפריט התחל כמו יכולות האריחים כפי שהציגה בחלונות 10, היא לא תמתין לשחרור הבא של המערכת אלא תשלח למשתמשים עדכון קטן דרך מנגנון העדכונים, שגם הוא יעבור שינוי גדול. אפשר לדמות זאת לעדכונים של מערכת האנדרואיד, שם שינוי במסכי הבית (לאנצ’ר) או מסך הנעילה, שדרוג שירותי גוגל וסגירת פרצות אבטחה יכולות להיעשות (ברובן) דרך הורדה של העדכון מחנות האפליקציות.

ניקסון מגלה כי למעשה, מיקרוסופט כבר החלה את התהליך עם חלונות 8.1 ששוחררה בשנה שעברה, והיא הייתה מעין הכנה לקראת שחרורה של 10. עוד הוא אומר כי המשתמש יוכל לבחור האם לקבל כל עדכון מיד כאשר הוא יצא או כבאנדל של מספר עדכונים יחדיו. דבר מעניין שלא סופר הוא מהי מתכונת התשלום שמיקרוסופט מתכננת לשנות, האם זה עבור הרשמה לעדכונים לתקופה מסוימת או שמא רכישה של המערכת מזכה לעדכונים למשך מספר שנים?

קרא עוד:  לראשונה ב-HP: הציגה נייד משחקים מבוסס AMD Ryzen

המטרה של כל התהליך הוא להבטיח כי משתמשי חלונות 10 עובדים עם המערכת המעודכנת ביותר עבור מכשירכם, בין אם מדובר במחשב, טלפון נייד, טאבלט או קונסולת המשחק וכי הלקוחות לא יאלצו להמתין יותר ל”שחרור גדול” כדי לקבל את הפיצ’רים החדשים ביותר, כי זה כבר פשוט לא יקרה.