מלבד גרסת ההדגמה של חלונות 10 עבור מחשבי ה-PC, מיקרוסופט החלה להציע כעת גם את גרסת המערכת עבור טלפונים ניידים.

אם ברשותכם אחת ממכשירי הלומיה (Lumia) מדגם 630, 635, 636, 638, 730, או 830, תוכלו להוריד את גרסת ההדגמה, Windows 10 Technical Preview למכשירכם ולהיות בין הראשונים אשר בוחנים את הגרסה החדשה. כדי להיות אחד מהבוחנים, יש להרשם בתוכנית ה-Windows Insider Program, ולספק פרטים שונים על המכשיר כדי לקבל את העדכון בצורה אוטומטית (OTA).

בחודש שעבר הציגה מיקרוסופט את חלונות 10 בגרסתה החדשה, אשר משלבת את עולם המחשבים והטלפונים כאחד. כך נמצא את מרכז ההתראות/פעולות אשר נראה זהה לחלוטין לזה של גרסת חלונות 10 לניידים ונייחים, והשפה העיצובית של האפליקציות עוברת שינוי כך שתראה ותתאים לשימוש בכל המכשירים המבוססים על חלונות 10. זה גם אומר שחלק מיישומי האופיס של מיקרוסופט יוצעו כחלק ממערכת ההפעלה בסביבה הטלפונית, ומעבר לכך שהם יפעלו בדיוק אותו דבר, הם גם יתמכו בתכונות של הטלפון כמו אפשרויות שידור אלחוטי וכדומה.

יש לציין כי מדובר בגרסה ראשונית, כך שייתכן כי דברים מסוימים לא יפעלו כראוי ושגיאות רבות יכולות להתרחש. בחברה יספקו למשתמשים גם כלי שיאפשר שמירה ושחזור מהיר של הטלפון למקרה הצורך, אך כאמור זה מיועד למפתחים ומביני עניין.

וידאו: חלונות 10 בטלפונים

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.