רבים ציפו לחזרתו של משחק הסוליטר (Solitaire) הנוסטלגי למערכת ההפעלה של מיקרוסופט, זה שנעלם לו בגרסה 8. ואולם כגודל הציפייה כגודל האכזבה: הגרסה החדשה כוללת מעתה פרסומות, ואם נרצה להסירם נאלץ לשלם סכום לא מבוטל.

המשחק החדש-ישן מגיע כעת כברירת מחדל עם מערכת ההפעלה, כאשר המשחקיות זהה לקודמו, אולם במתכונת מעט שונה. כעת הוא נקרא Solitaire Collection עם מגוון של משחקים חדשים, ממשק חדש ועיצוב המותאם למסכי מגע, אך מלבד זאת נוספה לו פרסומת (באנר) קבוע בתחתית המסך המתחלף כל מספר שניות, וכדי להסירו מעודדת מיקרוסופט לשלם תשלום חודשי של 1.49 דולר או 9.99 לשנה בעלות מתחדשת.

משתמשים העלו את זעמם ברשת, במיוחד מי שנוהג לשחק מפעם לפעם במשחק החביב לא מעוניין לשלם תשלום הנחשב גבוה למדי: “המשחק אכן בחינם, ומגיע עם כמה דברים נחמדים ומראה חדש. אבל מי משלם 10 דולר עבור זה?“ אמר אחד המשתמשים בטוויטר.

מערכת בחינם? כן, אך לא הכל מסתבר.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.