מיקרוסופט (Microsoft) הודיעה על שדרוג לשורת החיפוש של מערכת ההפעלה Windows 10, שבגרסתה העדכנית השילה מעצמה לגמרי כל קשר לסייענית הדיגיטלית קורטנה, שכזכור הודיעה על כך לא מכבר בשל שילוב שכנראה לא הוכיח עצמו כמוצלח במיוחד. במקום זאת היא מציגה כעת מגוון יכולות חיפוש מתקדמות שעשויות לחסוך למשתמשים רבים את הצורך בפתיחת הדפדפן.

Screenshot showing search results of how to zip files

פרט לחיפוש אחר קבצים ותוכנות המותקנות במחשב, משמשת עתה שורת החיפוש לצורך איתור מידע ואתרי אינטרנט דרך מנוע החיפוש בינג (Bing). ניתן גם להתעדכן בכותרות החדשות, לבצע חישובים מתמטיים וגם לשאול שאלות ולקבל תשובות באופן מיידי. גם עדכונים אודות מניות, מזג האוויר, ואפילו זמני טיסה יופיעו מייד בתוך תפריט החיפוש וללא צורך במעבר לדפדפן האינטרנט.

חידוש נוסף העושה את דרכו בימים אלו למשתמשים בארה"ב ויגיע בהמשך גם למדינות נוספות הוא חיפוש ויזואלי. ניתן לצלם תמונת מסך, ואז לחפש ברשת אחר תמונות דומות. תוצאות החיפוש אומנם כן יופיעו בחלון דפדפן שיפתח לצורך העניין, אולם עדיין מדובר בחיסכון של מספר צעדים – ובמיקרוסופט מקווים כנראה שזה מה שיגרום למשתמשים להעדיף את שירותי החברה על פני אלו של גוגל (Google).

GIF showing how Visual Search works, using searching for a blue couch as an example, with similar results popping up after sniping a screenshot of the couch