אחרי השחרור הגדול לעדכון Anniversary Update של Windows 10, מיקרוסופט (Microsoft) מתכוננת לעדכון הגדול הבא המכונה Redstone 2. העדכון יתמקד בחווית השימוש במערכת ובין היתר הוא יביא פונקציונליות חדשה לתפריט ההתחל (Start Menu).

כך בעדכון נוספו אפשרויות שונות בניהן יכולת להסתיר את אריחי האפליקציות (tiles), דבר שיפשט את הממשק ויציג רק רשימה של יישומים המותקנים במחשב. למעשה, כך מיקרוסופט מחזירה למקורות את השימושיות של תפריט ההתחל וחווית השימוש מ-2009 של Windows 7.

כברירת מחדל ממשק האריחים החיים נותר כשהיה, אך בהגדרות של תפריט ניתן לשנות את המערך מתצוגת אריחים לתצוגת רשימה, כך שזה יציג רק תפריט בסיס ונגלל של רשימת היישומים בלבד. ניתן לשנות את התצוגה בלחיצת כפתור ולהסתיר את האריחים, שיש שיאמרו כי אלו "שאריות" שנותרו עוד ממשק המטרו הזכור לשמצה ב-Windows 8.

שינויים נוספים שנראו בעדכון היא היכולת לתזמן עדכוני Windwos Update לשעות בהם אנחנו לא ליד המחשב. בנוסף, שירות Service host המציף את עצמו במערכת, יפוצל לפי שירותים שונים כדי להגביר את האמינות והאבטחה.

לרגע זה, אפשרות התצוגה החדשה בתפריט ההתחל קיימת כחלק מגרסאות ההדגמה עבור חברי Windows Insiders, ובהתאם למשוב מהמשתמשים, מיקרוסופט תשלב זאת בעדכון Redstone 2, אשר צפוי להגיע באביב של 2017.