מיקרוסופט (Microsoft) הודיעה רשמית כי העדכון המשמעותי הבא למערכת ההפעלה חלונות 10 (Windows 10), שהיה ידוע עד כה בשם הפיתוח הפנימי Redstone 5, יקרא מעתה ״עדכון אוקטובר 2018 לחלונות 10״ (Windows 10 October 2018 Update). מהשם הלקוני בהחלט ניתן להסיק כי מיקרוסופט מתכוונת להתחיל בהפצת העדכון בחודש הבא, אם כי לא ברור בדיוק מתי: העדכון האחרון למערכת ההפעלה, ״עדכון אפריל״, יצא למעשה ביום האחרון של אותו חודש (ה-30 באפריל 2018), בעוד שעדכון אוקטובר 2017 הגיע דווקא באמצע חודש אוקטובר אשתקד.

זאת ועוד, לא סביר שכל אחד ממאות מיליוני המחשבים עליהם מותקנת מערכת ההפעלה הפופולרית יזכה לעדכון בבת-אחת. מדיניותה של מיקרוסופט היא להתמקד קודם לכן במחשבים מודרניים יחסית שאמורים לעבור את העדכון ללא תקלות מיוחדות, ולהרחיב את מעגל ההתקנות לאורך השבועות הבאים למחשבים ישנים יותר, או כאלו שיש בהם רכיבי חומרה ספציפיים שתאימותם טרם נבדקה.

עדכון אוקטובר 2018 צפוי לכלול, מלבד שיפורי אבטחה נחוצים, גם סנכרון טוב יותר עם מכשירי אנדרואיד ואייפון דרך תוכנה ייעודית, גיבוי בענן לפתקים באפליקציית Sticky Notes, אפליקציה לעדכוני חדשות, ״מצב משחקים״ משופר ועוד. יש לזכור, כמובן, כי בעוד שתכונות אלו כבר הופיעו בגרסאות ניסוי של מערכת ההפעלה, אין כל התחייבות לכך שיהיו בסופו של דבר חלק מהמוצר הסופי – וייתכן שנראה לפחות את חלקן נדחות ברגע האחרון לעדכון הבא של אביב 2019.