גרסה 1809 של מערכת ההפעלה חלונות 10 (Windows 10), המוכרת גם בשם ״עדכון אוקטובר״ (October Update), מותקנת כיום רק על כ-2.8% מכלל המחשבים – כך לפי נתוני חברת הפרסום AdDuplex. הגרסה הפופולרית ביותר של חלונות 10, בפער ענק, הייתה ונותרה גרסה 1803 (עדכון אפריל 2018) המותקן על כ-89.5% מהמחשבים. אחריה בטבלה גרסת 1709 (Fall Creators Update) עם 3.9 אחוז מהמשתמשים, כך שהעדכון האחרון ניצב למעשה במקום השלישי.

ניתן להסביר את קצב האימוץ האיטי של עדכון אוקטובר בזהירות היחסית שאותה מפגינה מיקרוסופט באשר להתקנתו האוטומטית. לאחר שנאלצה להסיר את העדכון לחלוטין והחלה שוב בהפצתו רק באמצע החודש הנוכחי, נראה כי מיקרוסופט מעוניינת לוודא כי גרסה זו איננה סובלת מתקלות קריטיות נוספות. כמובן שסיבה נוספת עשויה להיות הססנותם של המשתמשים עצמם – לפחות חלקם בוודאי שמעו על התקלות שנלוו לגרסתו הראשונה של העדכון כמו הדיווחים על כך שגרמה למחיקת קבצים, ואינם ממהרים להתקין את הגרסה הנוכחית גם כאשר זו מוצעת להם להורדה.

כאשר הוא פועל ללא תקלות, כולל עדכון אוקטובר של חלונות 10 חידושים רבים כגון אפשרות לשמירת מספר פריטים בלוח ההעתקות (Clipboard), מקלדת ווירטואלית משופרת המבוססת על SwiftKey, כלי חדש לצילום מסך, סנכרון מיידי של תמונות בין הטלפון החכם והמחשב ועוד. מאחר ומיקרוסופט עצמה אינה מספקת מידע מדויק באשר לקצב ההפצה והאימוץ של העדכון, כל שנותר הוא להמתין ולראות האם אחוזי ההתקנות יישארו נמוכים גם במהלך החודשים הקרובים – סימן שיעיד על כך שאכן המשתמשים הם אלו שמסרבים להתקין את העדכון החדש.