מיקרוסופט (Microsoft), למודת משברי העבר בכל הקשור לעדכונים עבור מערכת ההפעלה Windows 10, מיישמת בימים אלו את אחד הלקחים העיקריים. במקום להפיץ עדכון חדש בבת-אחת עבור רוב המשתמשים, הפצת העדכון נעשית באופן הדרגתי ומדוד, תוך בדיקה פרטנית של מחשבים ורכיבים מיצרניות שונות. זהו אומנם תהליך בטוח יותר, אך הוא עשוי להיות מייאש בעבור המשתמשים עצמם, שקוראים ברשת על עדכון חדש שיצא עבור מערכת ההפעלה, ואינם מבינים מדוע הוא איננו מוצע להם להתקנה.

על כן, הכניסה מיקרוסופט בעדכון מאי 2019 חידוש נוסף: מערכת ההפעלה מציגה כעת למשתמשים הודעה על כך שעדכון מערכת חדש אכן יצא, אך עדיין לא מוכן להתקנה על המחשב שלהם. ״עדכון מאי 2019 יצא לדרכו״, כך נכתב בהודעה המופיעה בתוך יישום Windows Update. ״אנו מציעים את העדכון למחשבים תומכים, אך המחשב שלכם עדיין לא מוכן. ברגע שהמחשב יהיה מוכן, תראו כאן את העדכון החדש. אין דבר שאתם נדרשים לעשות בזמן זה״.

ההודעה, אם כן, מבשרת למשתמש כי הסיבה שהעדכון טרם הוצע לו איננו תקלה (או חוסר יכולת להתחבר לשרת העידכונים), אלא בחירה מכוונת. במיקרוסופט, כמובן, ממליצים שלא לנסות ולעקוף את ההמלצה הזו, ולהמתין בסבלנות לרגע שבו העדכון יוצע להורדה באופן אוטומטי. בנוסף היא מספקת הסבר מדוע זה יכול לקרות, כמו חוסר תאימות של התקנים ודרישת עדכון דרייברים למערכת.

קרא עוד:  מיקרוסופט תאפשר לענות ולהוציא שיחות בטלפונים ממחשבי Windows 10

בתוך כך, אישרה מיקרוסופט כי תקלה בעדכון מאי 2019 עשויה לגרום למחשבים המחוברים לכונני רשת (SAN) להתנתק מהם, ללא יכולת גישה לקבצים. בחברה עובדים על תיקון, אך הוא עדיין לא מוכן ואין עוד כל צפי רשמי להפצתו.