למרות כי מדובר בהאטה מסוימת בהשוואה לחודשים הראשונים, Windows 10 (חלונות 10) כבר חולשת על 10% משוק המחשבים האישיים, זאת פחות מחצי שנה מאז שהגיעה לעולם בחודש יוני אשתקד.

למרות העובדה כי מיקרוסופט (Micrsoft) מחלקת בחינם את השדרוג, לא משנה את העובדה כי אלו מספרים טובים מאוד, במיוחד בהתחשב בכך כי למערכת ההפעלה הקודמת Windows 8.1 לקח הרבה יותר זמן להציג נתונים שכאלה ולמעשה כבר בחודש הבא גרסה 10 תעקוף את 8.1 ותהיה למקום השלישי בשוק מערכות ההפעלה.

כדי להגיע למקום טוב יותר יש לה עוד עבודה רבה. אמנם Windows XP נמצאת במקום השלישי עם 10.9% כך ש-Windows 10 תעקוף אותה בחודשים הקרובים, אך Windows 7 שהושקה ב-2009 אחראית על למעלה מ-55% המחשבים בעולם וזה נתון שלא יהיה לה קל להגיע אליו.

ואולם, למרות הטענות על פגיעה בפרטיות, החברה תעלה הילוך לפני ששנת החינם בה ניתן למשתמשים אפשרות להתקין את השדרוג ללא תשלום, תסתיים ואצל כל מי שעדיין האייקון לצד השעון מנדנד לו, היא תתקין כמעט באופן אוטומטי.

המטרה של מיקרוסופט היא להגיע למיליארד מכשירי Wincows 10 עד סוף השנה הנוכחית וזה אתגר לא קטן בהתחשב שהמספר כיום עומד על כ-200 מיליון מכשירים.