בניסיון להביא יותר אפליקציות למערכת ה-Windows 10 Mobile, מיקרוסופט (Microsoft) שחררה כלים למפתחים המסייעים להמיר אפליקציות iOS ואנדרואיד ל-Windows Store. בעוד שצעד שכזה דורש מהמפתח עבודה מסוימת ובדיקות רבות, קבוצה של מפתחים לקחו זאת לשלב הבא, והצליחו להתקין את חנות ה-Google Play Store ואפליקציות גוגל (gApps) על גבי מערכת ה-Windows 10 Mobile.

הצוות התקין את שלל האפליקציות של גוגל, ובניהן דפדפן הכרום, מפות, חיפוש, YouTube, והחשוב מכל – חנות ה-Google Play, וזאת מבלי לשנות את הקוד של האפליקציות. כך ניתן אם נרצה, להריץ כמעט כל אפליקציית אנדרואיד על המערכת, אולם דרוש ידע מתקדם כדי להפעיל את הסקריפט, שפורסם בפורום המפתחים XDA, וכמובן לקחת בחשבון כי לא הכל עובד חלק ורק על מספר מצומצם של מכשירי Lumia.

מיקרוסופט מתקרבת לאנדרואיד

אין זה הפעם הראשונה בה מפתחים מצליחים להריץ אפליקציות אנדרואיד על גבי מערכת ה-Windows Mobile, וכבר ראינו בעבר ניסיונות ואף הצלחות להפעיל מגוון אפליקציות, כמובן באופן לא רשמי. ישנם סרטוני הדרכה ברשת כיצד לעשות זאת (כמו זה) וכל אלו בעידודה של מיקרוסופט לאחר שזו שחררה את כלי המכונה Windows Bridge for Android, שבעבר היה מוכר לנו בשם Project Astoria המספק סביבת הרצה ייעודית לאפליקציות אנדרואיד ו-iOS.

המטרה היא ברורה: בשלב הראשון להביא מפתחים שימירו את האפליקציות והמשחקים שלהם ממערכות אחרות ל-Windows ובשלב השני שיכירו את המערכת ולא ידלגו עליה כאשר הם משיקים אפליקציה חדשה.

קרא עוד:  אפליקציות אנדרואיד רבות עדיין עוקבות אחריכם בלי שידעתם

http://www.youtube.com/watch?v=va4m8cONneo