מיקרוסופט פרסמה היום את דרישות מערכת ההפעלה החדשה שלה לניידים, Windows 10 Mobile במפרטי המכשירים ובה נראים כמה שינויים מעניינים, ובינהם ניתן לראות ירידה בדרישות המפרט לעומת המערכת הקודמת – Windows Phone 8.1.

כפי שעמדו הדרישות עד כה לגבי זיכרון המכשיר, אלו נשארו זהו גם הפעם: 512 מגה-בייט לכל הפחות זיכרון עבודה (RAM) ו-4 ג'יגה-בייט לפחות זיכרון לאחסון פנימי, ואולם, Windows 10 Mobile תוכל לתמוך במכשירים גם ללא תמיכה ב-Bluetooth או מד תאוצה, ואפילו במכשירים בעלי מצלמה קדמית באיכות VGA בלבד, בעוד ש־WP 8.1 תומכת החל מרזולוציה של 2 מגה פיקסל לכל הפחות.

בכל הנוגע לכוח העיבוד, Windows 10 Mobile תתמוך בכל השבבים שמייצרת חברת Qualcomm: החל מהשבב לשוק הנמוך Snapdragon 210 ועד ל-810 המתקדם ביותר אך החדשות היותר מעניינות היא שהמערכת תתמוך לראשונה בארכיטקטורת x86, בשבבים תוצרת אינטל.

הסיבה שהחליטה החברה לפתוח כמה שיותר את דרישות המערכת לכל כך הרבה סוגי מכשירים היא ברורה: מיקרוסופט רוצה להחזיר את נתחי השוק שאבדו לה במהלך השנים וכנראה שזה המהלך שאותו היא מתכננת להוביל. ככל שיהיו יותר מכשירים בעלי תמיכה במערכת והיצרנים מצידם ישתמשו בה, כך גם תג מחירם יהפוך לאטרקטיבי יותר. אך חשוב לזכור, אין זה אומר שמכשיר המיועד לשוק הנמוך ובמכשיר המיועד לשוק הגבוה יהיו את אותם הפיצ'רים של המערכת ויתמכו בכולם.