זה לקח אמנם שנתיים וחצי, אבל מערכת ההפעלה Windows 10 של מיקרוסופט (Microsoft) עקפה סוף סוף את הגרסה הפופולרית הקודמת, Windows 7, והפכה למערכת ההפעלה של מיקרוסופט שמותקנת על הכי הרבה מחשבים בעולם.

לפי נתונים של חברת המחקר StatCounter, המתבססים על יותר מ-10 מיליארדי צפיות של עמודי אינטרנט בחודש ביותר מ-2 מיליון אתרים, מערכת חלונות 10 הגיעה ל-42.7 אחוזי שימוש, בעוד חלונות 7 ל-41.8. מדובר לראשונה על נתונים גלובליים הכוללים את כל העולם, שכן בצפון אמריקה עקפה חלונות 10 את 7 כבר לפני שנה, בחודש ינואר 2017, ואילו בבריטניה זה קרה כבר ביוני 2016.

StatCounter operating systems February 2018

המשמעות עבור מיקרוסופט היא לא רק תדמיתית גם סימבולית במיוחד, שכן חלונות 10 היא הגירסא שנועדה למחוק את הכישלון של חלונות 8 ו-8.1, שנחשבו לגירסאות לא אהודות ולא הצליחו להגיע לרמת הפופולריות של חלונות 7. כעת, כשהמערכת העדכנית ביותר היא גם המערכת הפופולרית ביותר, יכולים במיקרוסופט סוף סוף לנשום לרווחה.

יחד עם זאת, חלונות 7 עדיין נחשבת לפופולרית ביותר במגזר העסקי, כך שלמיקרוסופט יש עוד עבודה רבה בתחום. החברה מקווה להחליף את חלונות 7 הרבה יותר מהר מכפי שהצליחה להחליף את חלונות XP במגזר העסקי: אפילו בחודש יוני האחרון, XP עדיין עמדה על שיעור שימוש של 5 אחוזים, 16 שנים לאחר השקתה הראשונה.