מחשב Surface עם עט דיגיטלי

העדכון הגדול הבא של מיקרוסופט (Microsoft) עבור Windows 10, המכונה 'עדכון הסתיו" (Fall Creators Update), צפוי להגיע בקרוב ואט אט נחשפים פרטים נוספים, ביניהם שמיקרוסופט מתכוונת להיפרד באופן רשמי מחלק מהיישומים שכלולים במערכת ההפעלה שלה.

לדוגמה, היישום ה-Outlook Express, אשר סיפק פתרון נוח ומהיר לקריאת הודעות דואר, יוסר לחלוטין בעדכון הבא. היישום הזה, שהושק לראשונה ב-Windows XP, הוחלף ביישום Mail המגיע באופן מובנה במערכת. זו גם תהיה הפעם הראשונה בה ייפקד מקומו של Paint (הצייר) הוותיק. כזכור, בעדכון האחרון הציגה מיקרוסופט את Paint 3D עם ממשק חדש ואפשרות לציור בתלת ממד, כך שדי ברור במקרה הזה למה התקבלה ההחלטה.

מלבד זאת יוסר גם PowerShell 2.0 שהוחלף בגרסה 5.0 ומעלה, ו-3D Buolder כבר לא יותקן כברירת מחדל אלא יהיה זמין ב-Windows Store. את הרשימה המלאה אפשר למצוא כאן.

3D Builder

מעבר ליישומים שיימחקו כבר עתה ממערכת ההפעלה, יישומים אחרים 'יוקפאו'. הם לא יעודכנו יותר ולא יזכו לתמיכה, ועם ככל הנראה יוסרו בעדכונים הבאים של Windows 10.

עדכון הסתיו שיגיע לקראת סוף השנה יציג מספר חידושים ובין היתר את ציר הזמן שיאפשר למשתמשים לעבוד עם מספר מכשירים ולהמשיך בעבודה גם כשהם עוברים ממכשיר למכשיר, את האפשרות לקבל התראות מטלפונים ניידים היישר לשולחן העבודה, ואת הכלי Windows Story Remix שיאפשר ליצור 'סיפורים' מאוסף התמונות והסרטונים השמור במערכת.