פחות משבועיים עברו מאז שהפיצה מיקרוסופט (Microsoft) את מהדורה 14997 עבור משתמשי תכנית הבטא Windows insider ואמש שוחרר עדכון נוסף עם שלל תכונות חדשות.

מהדורה 15002 מתמקדת בעיקר בדפדפן ה-Edge, לצד פונקציות חדשות ושינויים בממשק המשתמש. כך נוכל לצפות בלשוניות הפתוחות בדפדפן ישירות משורת המשימות, לשמור כרטיסיות לגלישה מאוחרת יותר ועוד. תכני פלאש (flash) ייחסמו כברירת מחדל וישנה אפשרות ללכידת מסך מהירה.

אלו החידושים העיקריים בדפדפן ה-Edge: תצוגה מוקטנת של כרטיסיות – בעת הגלישה בדפדפן ה-Edge, ניתן לצפות בתצוגה מקדימה של הדפים ישירות משורת המשימות כדי לעבור לאתר עצמו. שמירה של כרטיסיות בצד– בגרסה החדשה ניתן לשמור כרטיסיות בצד ולהמשיך בעבודה השוטפת כאשר הדפדפן נקי מכרטיסיות שונות ובמידת הצורך ניתן לחזור במהירות לכרטיסיות ששמנו בצד באופן זמני. גישה מהירה לחלונית חדשה/מצב גלישה בסתר– בלחיצה (קליק ימני) על האייקון של הדפדפן בשורת ההתחל נקבל תפריט המאפשר לפתוח בזריזות חלונית חדשה או  לחילופן חלונית גלישה בסתר. חסימה של Flash לא מאובטח – הדפדפן יחל מעתה לחסום תוכן המוצג ב-Flash. משתמשים יוכלו לטעון את התוכן בכל זאת במידת הצורך.

שינויים נוספים:

שימוש בתיקיות בתפריט ההתחל – ניתן יהיה לקבץ אריחים שונים לתוך תיקיות שיוצגו בתפריט ההתחל. צילום מסך מהיר – מה שהיה עד היום ייחודי למשתמשי OneNote מגיע לכל משתמשי Windows 10. בלחיצה מהירה על המקשים Win+Shift+S יתבצע צילום מסך והעתקה של הצילום מסך ללוח (Clipboard). לאחר מכן ניתן יהיה להדביק את צילום המסך לכל תוכנה אחרת, מסמכים, דוא"ל וכו'. הגדרה של (DPI (dots per inch מותאם אישית עבור כל אפליקציה – משתמשים יוכלו להגדיר ערכי DPI שונים לכל אפליקציה תחת כרטיסיית "תאימות" (קליק ימני על האפליקציה>מאפיינים>תאימות). Windows Defender– הגרסה החדשה של האנטי וירוס מציג אפשרויות חדשות כגון סריקה מהירה, סריקה מלאה וסריקה מתקדמת. דו"ח על מצב בריאות המערכת וכן תיקונים נוספים.

תיקוני עיצוב וממשק – מלבד אלו, העדכון החדש ל-Windows 10 יכיל שיפורים לעוזרת האישית קורטנה (Cortana) ביניהם אפשרות ליצירה של תזכורות חוזרות, שימוש מהיר יותר בפקודות עבור אפליקציות צד ג' וקיצורי מקלדת להפעלה מהירה של קורטנה. ממשק המשתמש גם הוא יזכה לשינוי קל ולמעבר חלק יותר בעת שינוי גודל של כרטיסיות, עיצוב מותאם וברור יותר עבור אייקונים בשולחן עבודה וכן שינויים מינוריים בעיצוב הכולל של המערכת. כמו כן ישנם שיפורים נוספים באפשרויות הנגישות של המערכת, בתפריט ההגדרות וכן באפשרויות התצוגה כגון האפשרות להפחתת אור כחול, שימוש בצבעים שהיו בשימוש לאחרונה עבור ערכות נושא.

העדכון יגיע בשלב ראשון למשתמשי תוכנית הבטא ובהמשך הוא יופץ לכולם. על מנת לצפות בהרשימה המלאה של כל השינויים אפשר להיכנס לכאן.