מיקרוסופט (Microsoft) מתכננת להוסיף יכולות נוספות למערכת ההפעלה שהושקה לפני כחודשיים, חלונות 10 (Windows 10), כך לפי מידע שדלף לרשת באתר WinBeta שהצליח לשים את ידו על גרסה 10558 שעדיין לא שוחחרה לציבור הרחב.

אחד החידושים המשמעותיים בגרסה זו היא האפשרות לקבוע היכן יישומים חדשים יותקנו זאת מלבד כונן "C" הנחשב לכונן ברירת המחדל. כך ניתן יהיה, תחת תפריט ההגדרות, לקבוע כי אפליקציות שהורדו מהחנות יותקנו על כונן אחר מהכונן של מערכת ההפעלה, אפשרות חשובה במיוחד לבעלי מחשבים ניידים או טאבלטים המעוניינים לחסוך מקום ולהתקין את היישומים על גבי כרטיס זיכרון חיצוני. באותו האופן נוכל לקבוע היכן נשמרים התמונות שלנו, המסמכים, המוזיקה והסרטונים ולסנן לפי סוג ולפי אופי השימוש שלנו במחשב.

גם דפדפן ה-Edge זוכה לתוספת מעניינת ושימושית – לשונית תצוגה מקדימה הפורסת את כל הלשוניות הפתוחות ומאפשרת לנו לעבור בין לשונית אחת לשנייה בקלות. עוד שינויים קשורים למנהל ההורדות ועוד כמה תוספות בכלי המפתחים. תפריט ההתחל עבר מעט ליטושים קוסמטיים כמו סידור מחדש וברור יותר של האריחים. לחיצה ימנית על האריח ובחירת הגודל שלו (Resize) תוצג כעת באופן ויזואלי עם אייקון קטן המתאר את התוצאה הסופית לפני השינוי.

בעלי Windows Phone ישמחו לגלות כי ניתן יהיה לאתר את המכשיר ישירות מתפריט ההגדרות בהפעלת השירות Find My Device ובנוסף יישום Messenger חדש ישלב יכולת של שיחות, צ'אט ו-SMS עם סקייפ ושירותים אחרים המשולבים יחדיו.

קרא עוד:  מיקרוסופט תאפשר הזדהות ללא סיסמאות ב-Windows 10

העדכון צפוי להגיע בחודש הבא וההכרזה הרשמית כבר בשבוע הקרוב. צפו בוידאו עם החידושים האחרונים.